powrót
Wiara.pl - Serwis

Opolski

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)

21. Przegląd Pieśni Religijnej przejdź do galerii

Tym razem w Azotach śpiewali o Niepokalanej.

Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

|

GOSC.PL

dodane 09.12.2018 15:24
0

21. Przegląd Pieśni Religijnej   Radość z wygranej było widać na buziach wokalistów Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość W nowoczesnej scenerii zaczęła się trzecia dekada festiwalu. Ale taka forma - laserowe oświetlenie i ekran nie przerosła treści, którą zaprezentowali młodzi artyści.

- Staramy się dobrze podtrzymywać tradycję tego festiwalu. I to jest chyba błogosławieństwo Pana Boga, że posyła ludzi, którzy o to dbają, troszczą się o każdy element, wspiera nas pani prezydent miasta, pani starosta, firma „Solidaris”, która nas gości... Tym razem wystąpiło czterdziestu sześciu wykonawców, czyli łącznie ok. 130 osób. Wśród nich soliści, duety, schole, zespoły i chóry. - mówi ks. Piotr Adamów, proboszcz parafii św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu.

Po raz kolejny rozbrzmiewała muzyka kościelna, a piosenki religijne, poświęcone tym razem głównie Najświętszej Maryi Pannie (z uwagi na przypadającą w tym dniu uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP). Spotkanie zakończyło się zresztą wspólnym Apelem Jasnogórskim.

- W tym przeglądzie brałam udział po raz pierwszy. Na początku byłam w szoku, bo spodziewałam się, że jak większość takich festiwali będzie się on odbywał w kościele. Tu plusem była duża scena i świetne nagłośnienie, więc śpiewało nam się bardzo fajnie. Świetna też była organizacja festiwalu. Zaśpiewałam utwór „Wśród tylu dróg” - nie bez powodu, chciałam pokazać tę znaną pieśń w nieco innej aranżacji, dodać coś od siebie i cieszę się, że spodobało się to jurorom - opowiada Zofia Sydor z Krakowa, laureatka w trzeciej kategorii.

21. Przegląd Pieśni Religijnej   Ks. Piotr Adamów, współorganizator gratulował wszystkim artystom a na końcu udzielił błogosławieństwa Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Wśród uczestników są soliści i zespoły z całej Opolszczyzny – z Opola, Kietrza, Krzanowic... ale także z Wrocławia i Krakowa

- Był to niesamowity czas. Zawsze jestem mile zaskoczona i wzruszona i liczbą zgłoszeń i wykonaniem. Podczas obrad jurorów bywało gorąco - oni skupiali się na każdym aspekcie występu. A najbardziej liczy się serce wkładane w wykonanie - widać to zwłaszcza u najmłodszych. Oni wszyscy śpiewają pięknie, to też ogromna zasługa nauczycieli – mówi Agata Seidel, dyrektor artystyczny przeglądu.

Wszyscy najmłodsi biorący udział zostali wyróżnieni. Nagrodę publiczności zdobyła Joanna Błauciak, wyróżniono instrumentalistę - Piotra Golombka a nagranie singla wywalczyły: Magdalena Auer, Urszula Sękowska i Zofia Mączyńska.

- Ja śpiewałam sama i z zespołem ze szkoły nr 20. Lepiej mi poszło solowo – zaśpiewałam piosenkę pt. „Ojciec wszystkich nas”. Dwa lata temu występowałam tu już z moją kuzynką, ale wtedy nie udało się wygrać. Przyjechałam tu z moimi paniami: Mariolą i Anią i z mamą. Warto śpiewać piosenki religijne – przyznaje ośmioletnia Joanna Błauciak z Kędzierzyna-Koźla.

Kto wygrał? Poniżej laureaci, nagrodzeni w sześciu kategoriach.

1 / 2
Przegląd Piosenki Religijnej Azoty 2018

Foto Gość DODANE 09.12.2018

Przegląd Piosenki Religijnej Azoty 2018

​08.12.2018, Kędzierzyn-Koźle. Tym razem festiwal Azoty 2018 poświęcony był Niepokalanej.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • AZOTY
  • PIOSENKA RELIGIJNA

Polecane w subskrypcji

  • Demokracja, elity i prezydent-elekt
    • Jacek Wojtysiak
    Demokracja, elity i prezydent-elekt
  • Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
  • Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Rodziny zastępcze w kryzysie. System pieczy zastępczej wymaga pilnych zmian
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
    • Polska
    • Piotr Legutko
    „Wybielanie” przez oczernianie. Państwowe Muzeum Etnograficzne na tropie naszej kolonialnej mentalności
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE