Nowy numer 13/2024 Archiwum

Nauka śpiewu i wspólne kolędowanie

Od 1 października można się zapisywać na styczniowe warsztaty w Prudniku.

Nauka śpiewu i wspólne kolędowanie   Agnieszka Franków-Żelazny to pochodząca z Głubczyc chórmistrzyni, teraz związana z Wrocławiem. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Odbędą się one od 21 do 23 stycznia 2022 roku przy parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

- Zapraszamy do udziału w warsztatach muzyczno-liturgicznych. Kierowane są one do organistów, chórów, zespołów śpiewaczych, instrumentalistów, kapłanów, sióstr zakonnych i osób indywidualnych - zachęca  Piotr Kierpal, diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych.

W gronie prowadzących są znani i cenieni muzycy: Agnieszka Franków-Żelazny (Wrocław), Rafał Maciejewski (Warszawa), Urszula Rogala (Warszawa), ks. Piotr Kierpal (Stare Budkowice), ks. Mateusz Mandalka (Prudnik).

W programie: wykłady z emisji głosu, rozczytywanie kolęd na chór mieszany i orkiestrę. Trzydniowe spotkanie zwieńczy niedzielna Msza św., a po niej koncert kolęd w wykonaniu uczestników warsztatów.

Zapisy od 1 października do 15 stycznia 2022 roku. Koszt: 150 zł. Szczegóły na stronie: www.misericordiasprudnik.pl.

Więcej o prowadzących:

Agnieszka Franków-Żelazny to urodzona w Głubczycach chórmistrzyni, muzyk, doktor habilitowany sztuk muzycznych, od 2006 r. dyrektor artystyczny Chóru Narodowego Forum Muzyki, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, absolwentka a obecnie profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, dyrektor programowy Akademii Chóralnej (obejmującej m.in. dawny program „Śpiewająca Polska”). Założycielka kilku chórów, pełniła funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej. Nagrała kilkanaście płyt, zdobyła liczne nagrody, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentury Chóralnej, Brązowy Medal Zasłużony dla Kultury Polskiej – Gloria Artis, a także Fryderyka 2017 r.

Rafał Maciejewski jest śpiewakiem, barytonem, absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi, uczniem prof. L. A. Mroza, mgra A. Niemierowicza oraz prof. dr hab. Urszuli Kryger. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertuje w Polsce i za granicą, prowadzi też zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce, był też organistą jednej z łódzkich parafii, kantorem, wykładowcą Szkoły Kantorów w Krakowie, a obecnie Szkoły Śpiewu Liturgicznego przy warszawskim klasztorze Dominikanów.

Urszula Rogala to kompozytorka, dyrygentka, wokalistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Komponuje utwory solowe, kameralne, chóralne i orkiestrowe, a także muzykę liturgiczną. Prowadzi liczne warsztaty śpiewu liturgicznego w Polsce i za granicą. Związana jest z warszawską parafią oo. Dominikanów, gdzie dyryguje scholą, śpiewa, prowadzi chór parafialny w Starej Iwicznej oraz Citi Poland Choir. Uczy emisji głosu w dominikańskim nowicjacie w Warszawie, u mniszek dominikańskich w Radoniach, jest współzałożycielką i wykładowczynią Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy