• facebook
 • rss
 • Weekend Ciszy w Helioszu

  ak

  dodane 20.09.2012 16:08

  Dni spokoju i modlitwy w uroczej okolicy u podnóża Góry św. Anny

  21 września rozpoczął się w domu rekolekcyjnym „Heliosz” w Jasionie pierwszy powakacyjny Weekend Ciszy.

  – Jest to czas pozwalający na wyhamowanie w codziennej gonitwie życia, na zatrzymanie się, a przede wszystkim na powrót do modlitwy i lektury słowa Bożego. W czasie tych weekendów zachęcamy do nowego spojrzenia na życie w świetle mądrości Ojców Pustyni, czyli duchowości pierwszych wieków chrześcijaństwa, tego, co było ważne dla tych, którzy odkrywali świeżość Ewangelii i zachwycali się nią, co dzisiaj może czasem bywa zapomniane – mówi ks. Roman Hosz, twórca  i rekolekcjonista domu „Heliosz”.

  To niezwykłe miejsce na mapie. Jego mieszkańcy, goście i przyjaciele starają się o powrót do korzeni duchowych pierwotnego chrześcijaństwa. Latem organizowane są rekolekcje połączone z warsztatami iluminowania ksiąg, sztuki tworzenia witraży, garncarstwa czy snycerstwa. W "Helioszu" jest kaplica pw. Przemienienia Pańskiego poświęcona przez  biskupa Jana Wieczorka. Atmosferę domu i należących do niego terenów tworzą m.in. pustelnia św. Pachomiusza, staw z wysepką, na którą można dopłynąć promem, zwierzęta (owce, kozy, konie, psy husky).

  Następne terminy Weekendów Ciszy w Jasionie to 19–21 października, 16–18 listopada oraz 7–9 grudnia. W grudniu (13–16) odbędą się w „Helioszu” także rekolekcje połączone z warsztatami średniowiecznej sztuki iluminowania ksiąg. Zgłoszenia na weekendy i rekolekcje na stronie internetowej www.heliosz.org

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół