• facebook
 • rss
 • Będzie pracował w Peru

  Anna Kwaśnicka

  dodane 01.10.2012 13:00

  W Oleśnie, w niedzielny wieczór 30 września, odbyło się posłanie misyjne ks. Dariusza Flaka.

  Bp Andrzej Czaja poświęcił i wręczył ks. Dariuszowi Flakowi krzyż misyjny podczas Mszy św. w kościele Bożego Ciała. W uroczystości uczestniczyła rodzina misjonarza, jego przyjaciele oraz wielu kapłanów, wśród nich bp Jan Wieczorek z Gliwic, ks. Janusz Paciorek – dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, ks. Stanisław Klein i ks. Alojzy Piechota, którzy odpowiadają za sprawy misyjne w diecezji opolskiej, a także ks. Jan Piechoczek, który był proboszczem w pierwszej parafii, w której duszpasterzował ks. Dariusz – w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, i ks. Edmund Podzielny z parafii katedralnej, w której ks. Dariusz pracował do czasu rozpoczęcia przygotowań do wyjazdu na misje.

  – Wszystko wyglądało na to, że dostaniesz parafię, ale Pan zawołał, tyś odpowiedział – zwrócił się do księdza Dariusza bp Andrzej Czaja, który w homilii zaznaczał: – Odpowiedzialne czerpanie z Bożych darów wzywa nas do tego, byśmy się tymi darami dzielili z innymi. Potrzebujemy obudzenia w sobie zapału misyjnego. Trzeba nam obudzić w sobie święty niepokój o zbawienie domowników, przyjaciół. Nie możemy spokojnie spać, gdy najbliżsi pogubili się na ścieżkach życia.

  Ks. Dariusz Flak będzie pracował w Peru. – Potrzeby na całym świecie są ogromne. Serc głodnych Boga na świecie jest mnóstwo, o czym świadczą dziesiątki próśb, kierowanych do Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, od biskupów z całego świata o kapłanów, siostry zakonne i misjonarzy świeckich – mówił ks. Janusz Paciorek, dziękując bp. Andrzejowi Czai za to, że posyła księży na misje.

  Na zakończenie Eucharystii życzenia nowemu misjonarzowi składali przedstawiciele oleskiej Rady Parafialnej, a także koledzy z technikum wraz z wychowawcą. W oprawę liturgiczną Mszy św. się włączył się zespół Siódma Trąba Baranka ze Sławięcic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół