• facebook
 • rss
 • Czas się obudzić

  Anna Kwaśnicka

  dodane 09.10.2012 00:11

  Biskup opolski zaprasza kapłanów i wiernych do udziału w diecezjalnym otwarciu Roku Wiary.

  – Kto tylko może, zapraszam by przyjść na wieczorną Mszę św. – przed kilkoma dniami zachęcał bp Andrzej Czaja podczas diecezjalnego dnia skupienia róż różańcowych w Winowie.

  W czwartek 11 października o 18.30 w katedrze opolskiej bp Andrzej Czaja będzie przewodniczył Mszy św. rozpoczynającej w diecezji opolskiej Rok Wiary ogłoszony dla całego Kościoła przez papieża Benedykta XVI.

   – Jak pisze papież Benedykt XVI, Rok Wiary, który będzie trwał aż do przyszłego Adwentu, jest wielką okazją, szansą. To znaczy, że jest łaską, a owocowanie będzie zależeć od nas. Dlaczego? Bo ten rok można przegapić, a nie stać dzisiaj całego Kościoła na świecie, w tym Kościoła opolskiego, na przespanie takiej łaski – mówił biskup.

  – W komentarzu do Modlitwy w Ogrójcu papież Benedykt XVI – w swojej książce „Jezus z Nazaretu” – wskazuje, że czasem najbardziej pomyślnym dla działania mocy ciemności w świecie, jest czas, kiedy uczniowie śpią, kiedy są ospali i otępiali. Musimy się obudzić, bo życie w świecie nas tak pochłania na co dzień, że zapominamy o sprawach Bożych – podkreślał bp Andrzej Czaja, zachęcając, by jak najlepiej przeżyć Rok Wiary. – Trzeba nam w tym roku każdego dnia zapalać cztery świece na takim adwentowym wieńcu Roku Wiary: świecę modlitwy, świecę pokuty, świecę katechizmu i świecę świadectwa wiary – mówił biskup w Winowie.

  11 października podczas Mszy św. inaugurującej Rok Wiary w uroczystej procesji wniesione zostaną przed ołtarz: Ewangeliarz,  Dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół