• facebook
 • rss
 • Patrol z różańcem w ręku

  Anna Kwaśnicka

  dodane 09.11.2012 09:29

  Ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży zachęca, by modlitwa różańcowa za młode pokolenie odmawiana była nie tylko w kościołach, ale i na ulicach.

  Od czerwca 2010 r. w diecezji opolskiej powstają Ogniska Modlitwy za Młode Pokolenie. W wielu parafiach raz w tygodniu odmawiany jest Różaniec w intencji dzieci i młodzieży. Co więcej raz w roku, w uroczystość Bożego Ciała, organizowany jest w Opolu Koncert Uwielbienia, któremu przyświeca ta sama intencja.

  Teraz ks. Jarosław Staniszewski wraz z młodymi zaangażowanymi w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zachęcają, by postawić kolejny krok. Proponują wszystkim diecezjanom, bez względu na wiek, a szczególnie młodzieży skupionej w grupach parafialnych, włączenie się w akcję „Patrol różańcowy”.

  Jej cel to modlitwa za młodych ludzi wszędzie tam, gdzie jest się na co dzień, jak i tam, gdzie na co dzień obecni są młodzi. Bo Różaniec przecież można odmawiać nie tylko w kościele czy w domu, ale także idąc ulicą czy jadąc samochodem albo autobusem.

  Jak podkreślają pomysłodawcy akcji, można umawiać się w kilka osób na wspólne różańcowe patrolowanie konkretnych ulic czy miejsc, gdzie młodzież spożywa alkohol lub stosuje inne używki.

  – „Patrol różańcowy” jest konkretnym wymiarem walki duchowej ze złem, jest mocnym świadectwem wiary. Bo nie jest to takie proste, wyjść z różańcem na ulicę i modlitwą walczyć o młodego człowieka – podkreśla ks. Jarosław Staniszewski.

  Główna intencja modlitewna „Patrolu różańcowego” brzmi: aby umysły i serca młodych ludzi były otwarte na działanie Ducha Świętego, Ducha Miłości i Prawdy. Do tej intencji można dołączać intencje osobiste za znajomych, szczególnie zagubionych młodych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół