• facebook
 • rss
 • Pożar w opolskim zoo

  PAP

  dodane 10.12.2012 13:14

  Pięć z 25 gatunków płazów udało się wynieść z pawilonu w opolskim zoo, gdzie w niedzielę późnym wieczorem wybuchł pożar - poinformował PAP w poniedziałek wicedyrektor zoo w Opolu. Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży.

  Pożar wybuchł w pawilonie płazów, czyli amfibiarium - powiedział PAP wicedyrektor opolskiego zoo Krzysztof Kazanowski. Jak dodał, w zoo znajdowało się 25 gatunków płazów, w sumie ok. 300 sztuk. Udało się wynieść całe zbiorniki z pięcioma gatunkami - m.in. traszkami, kumakami i salamandrami.

  "Na razie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile zwierząt w sumie straciliśmy. Tym bardziej, że najbliższe dni pokażą, czy przeżyją te uratowane" - dodał Kazanowski. Zaznaczył, że w pawilonie nie było gadów, jak wcześniej informowała straż pożarna. "W zoo znajdują się pojedyncze sztuki gadów, ale nie one są eksponowane" - dodał.

  Pożar w opolskim zoo zgłoszono w niedzielę ok. godz. 21.25. Ogień zauważyli pracownicy ogrodu, którzy powiadomili strażaków - powiedział dyrektor opolskiego zoo Lesław Sobieraj.

  Według informacji, które przekazał PAP w poniedziałek dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. kpt. Jarosław Larski, większość zwierząt zatruła się gazami pożarniczymi.

  Nikt nie został poszkodowany w pożarze. Wciąż też nie oszacowano strat. "Ale wiadomo, że będą bardzo duże" - powiedział Larski.

  Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. "Trudno je określić bez wnikliwej analizy, bo w budynku tym znajdowały wszelkiego typu instalacje, które zapewniały odpowiednie warunki bytowania zwierząt" - stwierdził rzecznik opolskich strażaków Adam Janiuk.

  W poniedziałek rano w opolskim zoo wciąż jest na miejscu jeden zastęp straży, który zabezpiecza miejsce pożaru.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: POŻAR, ZOO

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół