• facebook
 • rss
 • Nie wstydźmy się!

  Anna Kwaśnicka

  dodane 03.01.2013 13:55

  Dołączmy do Orszaku Trzech Króli, który w niedzielę przejdzie ulicami Opola. To właśnie od nas zależy, jak wielkim będzie wydarzeniem.

  Myślę, że wielu z nas widziało ubiegłoroczne relacje telewizyjne z orszaków, które w uroczystość Objawienia Pańskiego odbyły się w 24 polskich miastach. Oglądaliśmy tłumy m.in. warszawiaków, poznaniaków czy wrocławiaków, którzy śpiewając kolędy towarzyszyli barwnym pochodom z Trzema Królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem.

  W relacjach widzieliśmy dzieci w przebraniach z koronami na głowie, ich rodziców, młodzież i osoby starsze. Wszyscy szli z radością, by złożyć pokłon Dzieciątku Jezus.

  W tym roku również ulicami Opola przejdzie taki barwny orszak. I to od nas zależy, jak wielkie to będzie wydarzenie.

  Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Będą Trzej Królowie, każdy z własną świtą, którą stworzą dzieci z kilku szkół i przedszkoli, a także ministranci i marianki z opolskich i podopolskich parafii. W kilku miejscach odegrane zostaną sceny z jasełek, które przybliżą nam historię przyjścia na świat Jezusa czy pokłonu Mędrców ze Wschodu. Dla uczestników przygotowane zostały korony i śpiewniki kolęd. Muzycznie całemu przedsięwzięciu będzie towarzyszyć orkiestra „Górażdże”, zespół Camerton oraz dwa zespoły leśników.

  Swoją obecność potwierdzili harcerze, członkowie Bractwa Rycerskiego i stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ale, jak podkreśla ks. Marcin Wilczek, który czuwa nad organizacją orszaku, zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli. Tak! Wszyscy!

  Dlatego nie wymawiajmy się. Nie wstydźmy się. Skorzystajmy z podarowanej nam okazji, by idąc razem ulicami Opola zamanifestować przynależność do Chrystusa, dać świadectwo wiary.

  – Trwający Rok Wiary mobilizuje nas do tego, by dać z siebie więcej – podkreśla ks. Marcin Wilczek. Trudno byłoby się z tym nie zgodzić, prawda?

  Orszak rozpocznie się w niedzielę 6 stycznia o godz. 15.00 przed katedrą opolską. Stamtąd wyruszy w kierunku Opolskiego Betlejem przy parafii św. Józefa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół