Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Czuwały ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus

Nie chodzi o to, żeby dużo dawać, ale o to, by mocno kochać.

Pierwsza w tym roku nocna adoracja dla młodzieży w klasztorze Sióstr Służebniczek NMP w Leśnicy zakończyła się o północy w sobotę 12 stycznia. – W tym roku tematem przewodnim naszych czuwań są święci – mówi s.M. Laureta Kobylińska, która wspólnie z s.M. Edytą organizuje spotkania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Od kilku lat odbywają się one co miesiąc w leśnickim klasztorze, a ich szczególną intencją jest modlitwa za kapłanów i siostry zakonne oraz o nowe powołania.

– Nie chodzi o to, żeby dużo dawać, robić rzeczy nadzwyczajne, ale żeby mocno kochać i przyjmować z miłością to, co daje nam Bóg. Tereska nie robiła nic wielkiego. To, co się liczy, to drobiazgi życia codziennego, małe gesty wykonywane z miłości do Jezusa. W ten sposób stajemy się miłością w sercu Kościoła i świata – tłumaczyła s.M. Laureta zasadę „małej drogi”, którą w życiu duchowym kierowała się św. Teresa od Dzieciątka Jezus .

Czterogodzinna adoracja składała się ze śpiewów, krótkich medytacji o życiu i duchowości św. Tereski, Różańca, modlitwy psalmami. W noworocznym czuwaniu uczestniczyły dziewczęta z Kędzierzyna-Koźla, Strzelec Opolskich i Gogolina. Wraz z nimi modliły się siostry i nowicjuszki klasztoru w Leśnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy