• facebook
 • rss
 • Święto osób konsekrowanych

  Anna Kwaśnicka

  dodane 02.02.2013 15:11

  – Jesteście w Kościele czytelnym znakiem królestwa Bożego – zwrócił się do osób konsekrowanych bp Andrzej Czaja.

  W święto Ofiarowania Pańskiego siostry zakonne, bracia i ojcowie zakonni, wdowy i dziewice konsekrowane, a także członkowie świeckich instytutów życia konsekrowanego z diecezji opolskiej i gliwickiej uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Eucharystii przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec, a homilię wygłosił biskup opolski Andrzej Czaja.

  – Niewątpliwie nieraz potrzeba nam być znakiem sprzeciwu, jednak nie chodzi o walkę ze światem, ale o stanięcie w obronie tego, co Boże  – podkreślał bp Andrzej Czaja. – Jesteście w Kościele czytelnym znakiem królestwa Bożego. Znakiem dla Kościoła, a poprzez Kościół dla świata – mówił ordynariusz opolski do osób konsekrowanych, przestrzegając, że ani habitem, ani sutanną człowiek nie ukryje pustki przed światem, dlatego by być świadkiem, trzeba być tym, który w środku jest wypełniony Jezusem.

  Po Mszy św. wspólnota seminaryjna zaprosiła wszystkie osoby konsekrowane na poczęstunek, po którym wystąpił z koncertem chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Głubczyc, pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.

  Na co dzień siostry zakonne prowadzą domy opieki, pielęgnują osoby chore, stare i opuszczone, posługują w zakrystiach, animują wspólnoty parafialne, zakładają żłobki, przedszkola i świetlice, uczą w szkołach, organizują rekolekcje i dni skupienia, pracują w kurii, w kuchni seminaryjnej, kształcą się na uczelniach wyższych, by móc lepiej wykonywać zadania, do których zostaną posłane, ale przede wszystkim modlą się za cały Kościół i we wszystkich polecanych im intencjach. W diecezji opolskiej jest ich ok. 700, a należą do 20 zgromadzeń, w tym jednego klauzurowego – Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, które jedyny w Polsce dom założyło w Nysie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół