• facebook
 • rss
 • Droga do wiary dojrzałej

  ana

  dodane 05.02.2013 13:33

  Katechiści Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na katechezy, które prowadzą do osobistego doświadczenia Jezusa Chrystusa.

  Głosząc prawdę, że Jezus Chrystus umarł i Zmartwychwstał, członkowie Drogi Neokatechumenalnej chcą słuchaczom przekazać, że ta tajemnica może się zrealizować w życiu każdego chrześcijanina.

  – Gdy człowiek poszuka oparcia w Chrystusie, wszystkie sprawy, które go przygniatają, są możliwe do pokonania. Możemy doświadczyć, że Bóg interweniuje w naszym życiu – podkreślają, zapraszając na katechezy, które będą odbywały się w dwóch parafiach w Opolu: w katedrze opolskiej oraz w parafii Przemienienia Pańskiego (na osiedlu Armii Krajowej).

  – Katechezy są po to, by stworzyć przestrzeń do spotkania Jezusa Chrystusa. My, jako katechiści, często po ludzku tylko przeszkadzamy. Okazuje się, że najważniejszą robotę wykonuje Duch św. – mówi Daniel Bialik z Drogi Neokatechumenalnej.

  Katechezy neokatechumenalne, które prowadzą drogą katechumenatu ku dojrzałej wierze, adresowane są zarówno do dorosłych, jak i do młodzieży, począwszy od gimnazjum. – Kierowane są przede wszystkim do osób szukających sensu istnienia. Zapraszamy tych, którzy po ludzku mają wszystko, a mimo to czują, że czegoś im brakuje. Zapraszamy również tych, którzy po ludzku nie mają niczego, których nikt nie podziwia, nie odwiedza, którzy czują się niekochani przez nikogo – mówią katechiści, podkreślając, że tak naprawdę każdy, kto chce posłuchać Dobrej Nowiny, jest zaproszony.

  Katechezy potrwają przez cały Wielki Post. W katedrze cykl rozpocznie się w niedzielę 10 lutego po Mszy św. wieczornej, a kolejne katechezy będą odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek, również po Mszy św. wieczornej. Wygłoszą je świeccy katechiści Drogi Neokatechumenalnej wraz z ks. Krystianem Muszalikiem.

  Natomiast w parafii Przemienienia Pańskiego katechezy będą głoszone w poniedziałki i środy o godz. 19.15. Poprowadzą je: o. Wacław Rusiniak SJ, ks. Piotr Sadowski oraz sześciu świeckich katechistów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 11 lutego.

  – Bóg czeka na Ciebie – zapewnia Zygmunt Wiśniewski z Drogi Neokatechumenalnej. – Widzi, że nie ze wszystkim sobie radzisz, że tak naprawdę cierpisz i pytasz: gdzie jest ten Bóg? Czy myślisz, że o tobie zapomniał, albo że cię zostawił? Może miałeś wielkie nadzieje na spełnione życie, na spotkanie wspaniałych przyjaciół, na dobrą pracę? Może miałeś przekonanie o swojej niezwykłości. Ale ile z tego wyszło? – zachęca do refleksji nad swoim życiem, a także zapewnia każdego: – Bogu na tobie zależy. Kocha ciebie takiego, jakim jesteś i chce spotkać się z tobą, chce dać ci życie. Dlatego przyjdź posłuchać Dobrej Nowiny.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół