• facebook
 • rss
 • Dla hospicjum w Starych Siołkowicach

  Anna Kwaśnicka

  dodane 06.02.2013 14:45

  Trwa licytacja koszulki Kuby Błaszczykowskiego. Jej finał odbędzie się podczas IV Koncertu Charytatywnego w Dębskiej Kuźni.

  Koszulka Borussi Dortmund z nr 16, opatrzona autografem Kuby Błaszczykowskiego i wpisem „Aukcja na rzecz hospicjum w Siołkowicach”, już czeka na nowego właściciela.

  – Jej cena rośnie z dnia na dzień. Licytację telefoniczną rozpoczęliśmy od 500 zł. Drugiego dnia otrzymaliśmy ofertę o 200 zł wyższą – opowiada ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

  Nabywcę koszulki znanego i cenionego piłkarza poznamy 24 lutego podczas IV Koncertu Charytatywnego, organizowanego przez nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni. Wystąpią na nim: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice, Mażoretki GAMA z Domu Kultury w Ozimku, Zespół Wokalny Forest, Chór Parafialny z Dębskiej Kuźni oraz Grupa Baletowa Ramada z Opola.

  Podczas koncertu zaplanowano również pokaz filmu o Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, a także liczne licytacje. – Koszulkę z autografem otrzymaliśmy dzięki ks. Jerzemu Kostorzowi, który zna Kubę Błaszczykowskiego – podkreśla Agnieszka Rosół, nauczycielka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas. – To jednak nie jedyna planowana licytacja. Mamy przygotowane zaproszenia na siłownię i na masaże, a także do restauracji i do fryzjera. Będzie można wylicytować grafikę Andrzeja Olczyka, jak również kompozycje kwiatowe oraz tort – opowiada pani Agnieszka, która nad przygotowaniami do koncertu czuwa wraz z nauczycielkami: Aleksandrą Gromek i Anną Buhl.

  Zebrane fundusze, zarówno z licytacji, jak i z cegiełek, w całości zostaną przekazane Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, prowadzonemu przez Caritas Diecezji Opolskiej.

  Koncert Charytatywny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbędzie się w niedzielę 24 lutego. Rozpoczęcie o godz. 16.00, natomiast koszulkę już można licytować pod numerem tel. 600 478 467.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół