• facebook
 • rss
 • Jakimi drogami Franciszek poprowadzi Kościół?

  ak

  dodane 19.03.2013 22:21

  - Bóg dał nam przewodnika pełnego pokory i wiary – mówił bp Paweł Stobrawa.

  - Wspieranie papieża  jest naszym obowiązkiem – powiedział ks. infułat Edmund Podzielny witając zebranych w opolskiej katedrze na Mszy św.  z okazji inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka.

  Mszy św. w wieczór uroczystości św. Józefa i zarazem dnia rozpoczęcia posługi biskupa Rzymu przez papieża Franciszka przewodniczył bp Paweł Stobrawa. Koncelebrowało kilkudziesięciu księży, wśród nich  biskup-emeryt Jan Bagiński.

  Bp Stobrawa pierwszą część homilii poświęcił św. Józefowi. -  Skąd tak wielka popularność milczącego Józefa? Józef był człowiekiem sprawiedliwym. Człowiek sprawiedliwy w Piśmie świętym to człowiek dobry, po prostu święty – mówił. Potem ksiądz biskup zwrócił uwagę, że dla większości zebranych w dniu wyboru na placu św. Piotra i katolików na całej ziemi kard. Bergoglio był osobą nieznaną.

  – Zastanawialiśmy się kim dla niego jest Kościół, jakimi drogami chce Kościół prowadzić? Na te pytania Ojciec Święty Franciszek odpowiedział w swoim pierwszym wystąpieniu po wyborze gdy modlił się za swojego poprzednika Benedykta XVI, a potem pokornie skłonił głowę, wyciszył tysiące zgromadzonych na placu św. Piotra i prosił o modlitwę za siebie, aby dobrze pełnił urząd, który został mu powierzony. Papież już w pierwszych dniach bardzo zdecydowanie określił jakimi drogami będzie prowadził Kościół. Będzie to wsłuchiwanie się w głos Boga, troska o każde stworzenie, troska o świętość rodzin, troska o biednych, potrzebujących. Będzie to prowadzenie Kościoła drogą modlitwy - mówił bp Paweł Stobrawa.

  - Od pierwszych chwil otoczyliśmy papieża Franciszka naszymi modlitwami, a dzisiaj w dniu inauguracji pontyfikatu prosimy za Ojca Świętego, Piotra naszych czasów, aby tak jak pierwszy Piotr utwierdzał braci w wierze, aby zawsze i wszędzie – tak jak ten pierwszy – odpowiadał Jezusowi: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Nie ustawajmy w błaganiu o potrzebne łaski, moc Ducha Świętego, zdrowie i siły dla Ojca Świętego – apelował ksiądz biskup na zakończenie 13 minutowej homilii.

  Mszę św. zakończyło uroczyste „Te Deum” - podziękowanie Bogu za nowego papieża Franciszka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół