Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Swoim umieraniem uczył nas życia

Koncert upamiętniający ósmą rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II odbył się w Niedzielę Miłosierdzia, w kościele pw. Eugeniusza de Mazenoda w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Spektakl słowno-muzyczny pt. „Odszedłeś ale jesteś” wykonali artyści scen wrocławskich.

7.04.2013 Marcin Rogoziński poezją przypomniał życiorys papieża   7.04.2013 Marcin Rogoziński poezją przypomniał życiorys papieża Karina Grytz-Jurkowska/GN

Można było podczas niego usłyszeć wzruszające, poetyckie wspomnienia o życiu papieża, od czasów dzieciństwa i młodości, poprzez czasy pielgrzymki Czarnej Madonny po Polce, konklawe i wybór na Stolicę Piotrową, dramatyczny moment zamachu aż po ostatnie chwile życia i pogrzeb, kiedy to powiew wiatru zamknął leżącą na Jego trumnie Ewangelię. Wygłaszał je Marcin Rogoziński, aktor Teatru Rapsodycznego „Dnia Trzeciego”.

Przeplatały je pieśni wykonywane przez Dagmarę Miller, Elżbietę Cabałę, Rafała Żurakowskiego z akompaniamentem Mirosława Gąsieńca. Piękny sopran, tenor i alt wypełniły przestrzeń kościoła, tworząc podniosłą atmosferę.

Obecnością na koncercie uczcili Jana Pawła II mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic   Obecnością na koncercie uczcili Jana Pawła II mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i okolic Karina Grytz-Jurkowska/GN - Zapewne bł. Jan Paweł II raduje się razem z nami z tego spektaklu, bo przecież jego dusza to dusza artysty. Radość jest również po naszej stronie, cieszymy się z treści, z wrażeń artystycznych, z przypomnienia sobie papieża Polaka i ze zmartwychwstania Chrystusa. I z tego, że możemy dalej iść przez życie realizując Jego nauczanie. Za te wzruszenia dziękujemy naszym artystom - podsumował koncert proboszcz oblackiej parafii, o. Mieczysław Hałaszko OMI.

Spektakl zorganizowała parafia pw. Eugeniusz de Mazenoda i Katolicki Impresariat Kultury z Wrocławia. Patronat honorowy objął prezydent Kędzierzyna-Koźla Tomasz Wantuła, jednak wydarzenie to było możliwe dzięki wsparciu wielu firm i urzędów gmin z terenu powiatu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy