• facebook
 • rss
 • Śladami Boskich drogowskazów

  kgj

  dodane 09.04.2013 14:18

  Projekt pod taką nazwą, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu polega na opisaniu historii tzw. „małej architektury” sakralnej miasta. Starają się oni, przy wsparciu internautów, wygrać grant na jego dofinansowanie.

  Kaplica pańszczyźniana z 1814 r. w Kłodnicy z pewnością zainteresuje młodych badaczy.   Kaplica pańszczyźniana z 1814 r. w Kłodnicy z pewnością zainteresuje młodych badaczy. Karina Grytz-Jurkowska/GN

  - Chcemy opisać historie najbardziej atrakcyjnych pod względem architektonicznym kapliczek, krzyży i figur przydrożnych naszej gminy. W ramach projektu przeprowadzimy badania terenowe, podczas których będziemy starali się dotrzeć do możliwie szerokich źródeł historycznych, archiwalnych i kronik parafialnych. Pragniemy przeprowadzić także wywiady wśród lokalnej społeczności - informują gimnazjaliści.

  Efektem tych prac ma być folder pt.: „Krzyże i kapliczki przydrożne gminy Kędzierzyn-Koźle”. Całość realizowana jest pod kierunkiem nauczycieli, Adriana Kłosa i Angeliki Adler-Palacz.

  Aby pozyskać fundusze na realizację zamierzeń, uczniowie zgłosili swój projekt do konkursu „Projekt z klasą”, w którym mogą wygrać grant Wydawnictwa Nowa Era.

  Konkurs polega na głosowaniu internautów - projekt z największą liczbą głosów wygrywa. Głosowanie trwa w dniach od 8 do 22 kwietnia na stronie www.projektzklasa.pl.

  - Dlatego prosimy o zainteresowanie i pomoc w realizacji naszego edukacyjnego marzenia - zachęcają do wsparcia ich w konkursie młodzi kędzierzynianie.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół