• facebook
 • rss
 • Dziękczynienie w Charbielinie

  ana/dp

  dodane 17.04.2013 09:35

  Parafianie wraz z s. Stanisławą Kamfonik ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza świętowali 25-lecie ślubów zakonnych.

  Dziękczynna Msza św. została odprawiona w w kościele filialnym  pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Charbielinie należącym do parafii Nowy Las. Przewodniczył jej o. Bogdan Zeman SSP - Prowincjał Księży Paulistów, a homilię wygłosił o. Ludwik Mycielski OSB ze Zgromadzenia Benedyktynów z Biskupowa.

  – Nasza radość jest tym większa, iż wśród licznych powołań z parafii, s. Stanisława to jedyne powołanie żeńskie podkreśla ks. proboszcz Piotr Nawrath.

  Bł. Jakub Alberione jest założycielem dziesięciu zgromadzeń, nazwanych Rodziną Świętego Pawła. Do jednego z tych zgromadzeń z tej wielkiej pawłowej rodziny, które nosi nazwę Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, w 1984 roku wstąpiła Józefa Kamfonik. Siostra otrzymała zakonne imię s. M. Stanisława.

  S. Stanisława po ślubach złożonych w 1988 r. u stóp Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, rozpoczęła posługę w Warszawie, następnie na 6 lat powróciła do Częstochowy. Od 1998 do 2001 r. była przełożoną domu w Lublinie, a następne przez 6 lat (2001-2007) - przełożoną wspólnoty w Warszawie.

  Oprócz licznie zebranych parafian w uroczystości w Charbielinie wzięły udział współsiostry z Częstochowy, gdzie obecnie posługuje s. Stanisława, jak i z Warszawy, Lublina, Olsztyna i z Brna w Czechach.

  Tutaj pośród was rosłam, uczęszczałam do szkoły, a zarazem w tym środowisku wzrastała moja wiara i powołanie. Dziękuję za ten piękny czas, za każdy uśmiech i życzliwość serca – mówiła wzruszona s. Stanisława na zakończenie dziękczynnej Mszy św.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół