• facebook
 • rss
 • RMF z Generałem

  Michaela Suszka/RMF Opole

  dodane 02.07.2013 11:29

  Codziennie śpiewajcie imię Jezusa – zachęcał młodzież generał franciszkanów.

  Na Górze św. Anny odbyły się ogólnopolskie rekolekcje Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej (RMF). W ich trakcie miało miejsce spotkanie z Ministrem Generalnym zakonu franciszkanów o. Michaelem Perry’m. Uczestnicy rekolekcji wzięli udział w nabożeństwie, któremu przewodniczył Minister Generalny w kościele w Prudniku Lesie. Nabożeństwo zostało przygotowane przez młodzież z  prowincji św. Jadwigi.

  Młodzi zgromadzeni przed kościołem przywitali o. Michaela Perry’ego piosenką. Następnie wszyscy udali się na krótkie nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii św. Franciszka. Na zakończenie Generał skierował kilka słów do młodzieży wracając do początków swojego powołania. - Jezus powinien towarzyszyć człowiekowi w jego ziemskiej wędrówce. Święty Franciszek zaprasza każdego człowieka do naśladowania Chrystusa. Jak można przeczytać w biografii świętego, spisanej przez Trzech Towarzyszy, święty Franciszek chodził i śpiewał imię Jezusa. Nie chodziło mu o ucieczkę od życia, ale o to, by mógł wkroczyć w jego głąb. Widzę to pragnienie w obliczu każdego z was – mówił do młodzieży franciszkańskiej generał zakonu zachęcając jednocześnie do tego, by codziennie grać i śpiewać imię Jezusa.

  Minister Generalny otrzymał również pamiątkową koszulkę z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań na Górze św. Anny, którą natychmiast założył. Po nabożeństwie o. Michael wyszedł z kościoła, by spędzić czas wspólnie z nami. Nauczył zebranych afrykańskiej piosenki oraz zabawił się w grę zaproponowaną przez młodych ludzi. Następnie wszyscy udali się na cmentarz, by pomodlić się za zmarłych. Na zakończenie Generał pożegnał się indywidualnie z każdym uczestnikiem i wyruszył w dalszą drogę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół