• facebook
 • rss
 • Kowbojski weekend

  kgj

  dodane 14.07.2013 23:58

  Różne są sposoby na spędzenie wakacji. Miłośnicy jazdy konnej i Dzikiego Zachodu zjechali się do Zakrzowa koło Kędzierzyna-Koźla.

  Nie zawsze łatwo opanować rumaka, jednak tym młodym jeźdźcom się to udaje.   Nie zawsze łatwo opanować rumaka, jednak tym młodym jeźdźcom się to udaje. KArina Grytz-Jurkowska /GN

  Na zawody stawiło się 37 osób z całego kraju. Najmłodsi mieli momentami problem z opanowaniem konia, inni radzili sobie nieźle.

  Rywalizacja odbywała się w 15 konkurencjach. Komisja oceniała nie tylko prezencję pary ale też umiejętności.

  Ważny był poprawny stęp, kłus, cofanie, odpowiednia choreografia a nawet marsz obok rumaka. Były zawody w Horsemanship, Western Pleasure i Reining.

  Niestety część zawodów popsuła deszczowa aura, stąd zamiast w terenie odbyły się w wielofunkcyjnym ośrodku przygotowań olimpijskich.

  Pokazy jeździeckie mimo przyciągnęły publiczność.   Pokazy jeździeckie mimo przyciągnęły publiczność. Karina Grytz-Jurkowska /GN

  Zarządzający nim Andrzej Sałacki, prezes LKJ Lewada oprowadzał też chętnych po nowym obiekcie, wybudowanym przy wsparciu unijnym.

  Zawody są jedną z kwalifikacji Polskiej Ligii Western i Rodeo. Mało kto, prócz tego środowiska wie o jej istnieniu choć nasi kowboje są znani nie tylko w kraju.

  Sobotni wieczór umiliły występy kędzierzyńskiego zespołu John Kentucky Band oraz Cezarego Makiewicza i Koltersów.

  W niedzielę, prócz zawodów były także pokazy hodowlane a dla pasjonatów wykład z Hannesem Gaube.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół