• facebook
 • rss
 • Włączają wiarę

  ana

  dodane 17.07.2013 22:03

  XX Spotkanie Młodych w Wołczynie k. Kluczborka potrwa jeszcze do soboty.

  – Naszym punktem odniesienia jest przeżywany Rok Wiary oraz myśl papieża Benedykta XVI:
  „Wiara jest darem, który trzeba na nowo odkryć i pielęgnować, i o nim świadczyć” – wyjaśnia br. Marcin Grec OFMCap, organizator wołczyńskiego spotkania, na które od 19 lat przyjeżdżają setki młodych ludzi z różnych zakątków Polski. Tym razem przybyli w liczbie blisko 700.

  Każdego dnia spotykają się na Eucharystii, nabożeństwach czy wieczornych koncertach.– Przyjechałam tutaj czwarty raz. Nie wyobrażam sobie wakacji bez Wołczyna – przyznaje Kinga Mońko z Tenczyna, która do takiej formy spędzania wakacji namówiła koleżanki. – Tu inaczej niż podczas niedzielnej Mszy św. przeżywa się wiarę, znacznie głębiej – dodaje.

  – Staramy się nadać temu spotkaniu formę atrakcyjną dla młodych ludzi. Wszystko, co się tutaj dzieje jest osadzone w Kościele. Chcemy ukazywać Kościół jako żywą wspólnotę – mówi br. Marcin Grec.

  – Wołczyn to nie tylko spotkanie młodych ze sobą, ale to przede wszystkim spotkanie z Bogiem. On tu jest i działa – podkreśla Michał Stec. Na Spotkanie Młodych przyjechał po raz 7. Najpierw jako harcerz – do pomocy, bo w końcu zadań do wykonania było wiele. Później z całą grupą przyjaciół, tym razem już jak postulant w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.

  Nie tylko Michał, ale i wielu innych uczestników podkreśla, że atmosfera wołczyńskiego spotkania powoduje, że po roku nie można zrobić nic innego, jak tylko przyjechać kolejny raz.

  Więcej w „Gościu Opolskim” nr 30/2013.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół