• facebook
 • rss
 • Jestem Żydem, który uwierzył w Jezusa

  ak

  dodane 19.07.2013 19:20

  Świadectwo Eli Dorfmana z Hajfy wygłoszone podczas rekolekcji na Górze św. Anny.

  - Urodziłem się 37 lat temu w St. Petersburgu, w Rosji, w rodzinie żydowskiej. Wszyscy moi przodkowie byli żydami. Od młodości wiedziałem, że będę żydem. Wiedziałem, że nie mam nic wspólnego z chrześcijaństwem. Kiedy miałem 14 lat, moja rodzina wyemigrowała do Izraela. Dwa miliony rosyjskich żydów wróciły do Izraela. Tam zacząłem chodzić do szkoły, czytałem Stary Testament i uczyłem się historii o chrześcijanach, którzy prześladowali i zabijali żydów. Byłem wrogo nastawiony do chrześcijaństwa - mówił do ponad trzystu uczestników rekolekcji „Jezus żyje!” na Górze Świętej Anny Eli Dorfman, pastor wspólnoty „Żywy Izrael” z Hajfy.

  - W Anglii spotkałem młodego człowieka, który zaprosił mnie do swojej wspólnoty. Od nich dostałem Nowy Testament. Przez pół roku przeżywałem wewnętrzną walkę. Poznawałem coraz bliżej, kim jest Jezus, że w Nim wypełniają się proroctwa Starego Testamentu. Ale myślałem, że jestem Żydem, więc nie mogę być chrześcijaninem. Bo wiedziałem przecież, że chrześcijanie zabijają Żydów! Zastanawiałem się, jak to jest możliwe, że tylu rabinów studiowało tradycję żydowską i nikt z nich nie rozpoznał, że Jezus jest Mesjaszem. Czy ja mogę być mądrzejszy od nich? Bóg jednak pokazał mi, że korzenie religii chrześcijańskiej są żydowskie. I równolegle Bóg pokazał mi mój grzech, pokazał, że naprawdę potrzebuję przebaczenia i zbawienia. Po roku postanowiłem powiedzieć, że Jezus jest moim Panem, moim Bogiem. Zostałem ochrzczony w rzece Jordan – mówił Eli Dorfman, który jest obecnie jednym z liderów wspólnot „żydów mesjanistycznych” w Izraelu. W 1996 r., kiedy Dorfman przyjął chrzest, w Izraelu były dwie takie wspólnoty. Obecnie jest ich 20-30. – W Izraelu jest 20 tysięcy Żydów, którzy wierzą w Jezusa. I ta liczba wzrasta – opowiadał pastor uczestnikom rekolekcji.

  Rekolekcje „Jezus żyje!” od 11 lat organizowane są przez gliwickie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Od dwóch lat współorganizują je także wspólnoty opolskie. W tym roku w trzech tygodniowych turnusach rekolekcji na Górze Świętej Anny weźmie udział ponad 1100 uczestników z całej Polski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ella
   20.07.2013 12:56
   Żyd podobnie jak Polak piszemy DUŻĄ literą!!!!
  • AnnaS
   20.07.2013 16:59
   W Hajfie jest tez wspólnota Żydów katolików sprawujących liturgie po hebrajsku.
  • Tara
   20.07.2013 17:19
   Eli Dorfman - jesteś Żydem. Pięknym Żydem - nie przez fizyczność, ale przez to, co odnalazłeś. Czytajac ten artykuł miałam w głowie ten niezwykły tekst św. Pawła Rz 11, 12: "Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!". Pełnia Kościoła Chrystusowego będzie tylko wtedy, gdy wy tam zajmiecie sowje miejsce.
  • Rachel
   22.07.2013 12:11
   Nie pierwszy Żyd i nie ostatni, który uwierzył w Jezusa.
   W Kościele Katolickim znajdziemy Żydów pośród wyniesionych na ołtarze np. Edyta Stein wszystkim dobrze znana.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół