• facebook
 • rss
 • To był serdecznie dobry człowiek

  ana

  dodane 14.12.2013 14:11

  Prawie 300 marianek uczestniczyło w Adwentowym Dniu Skupienia.

  Spotkanie obyło się w sobotę, 14 grudnia, w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

  Najpierw, o godz. 10.00, ks. Tomasz Piontek, proboszcz parafii św. Marcina w Tarnowie Opolskim, przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencji wspólnot Dzieci Maryi z diecezji opolskiej.

  – Grudzień jest dla nas miesiącem wyjątkowym, bo w grudniu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a także odprawiane są Roraty, czyli Msze św. ku czci Maryi. Matka Boża jest dla nas wzorem, ale wpatrywać się trzeba przede wszystkim w jej wnętrze – mówił w kazaniu ks. Tomasz Piontek, przypominając, że jedną z wielu cnót Niepokalanej jest całkowite zawierzenie Panu Bogu. – Medalik, który otrzymałyście jest symbolem zawierzenia swojego życia Maryi – przypominał.

  Po Eucharystii, w auli seminaryjnej, wspólnota Dzieci Maryi z Tarnowa Opolskiego, prowadzona przez s. Dalmację, przedstawiła misterium poświęcone bł. Edmundowi Bojanowskiemu, założycielowi Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. – 14 listopada rozpoczął się Rok bł. Edmunda Bojanowskiego, który zakończy się w przyszłym roku w 100. rocznicę jego urodzin – wyjaśniała s. Dalmacja. – Nasz założyciel był człowiekiem, który wszystko postawił na Jezusa i Maryję. Odkrył swe powołanie w miłości i służbie. Zrozumiał, że życie ma sens jedynie wtedy, gdy ofiarujemy je innym – mówiła s. Dalmacja, podkreślając, że bł. Edmunda nazywa się po prostu serdecznie dobrym człowiekiem. – Niewiele adwentowych dni pozostało, ale wciąż możemy bardzo dużo zrobić dla drugiego człowieka – zachęcała opiekunka tarnowskiej wspólnoty marianek.

  W czasie skupienia był też czas na podsumowanie minionego roku w diecezjalnym duszpasterstwie Dzieci Maryi, zapowiedzi wydarzeń przyszłorocznych, a także podziękowania. – W wakacje odbyło się 5 turnusów rekolekcyjnych, w których udział wzięło 189 dziewcząt. W pielgrzymce na Górę św. Anny, która odbyła się w dwóch terminach, uczestniczyło 958 marianek – informował ks. Mariusz Sobek.

  W przyszłym roku pielgrzymka dla rejonu opolskiego i kluczborskiego odbędzie się od 27 do 29 września, a dla rejonu nyskiego i raciborskiego – od 11 do 13 października. Z kolei już od 14 do 16 marca w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni obędzie się pierwszy etap kursu dla animatorek Dzieci Maryi.

  Adwentowe skupienie zakończyło spotkanie opłatkowe i słodki poczęstunek serwowany przez kleryków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół