• facebook
 • rss
 • Ekumeniczny wieczór kolęd

  ana

  dodane 19.01.2014 18:57

  Słuchacze kolejny raz wsparli opolskie hospicjum „Betania”.

  W niedzielny wieczór, 19 stycznia, w opolskim kościele franciszkanów rozbrzmiały kolędy w wykonaniu trzech chórów i Zespołu Dzwonków.

  – Jesteśmy tu, by wspólnie przeżywać prawdę o narodzeniu Pana poprzez muzykę i poezję. Każda z kolęd to utwór poetycki, w którym zawiera się głębia teologii Bożego Narodzenia – podkreślał o. Hubert Zabłocki, gwardian klasztoru franciszkanów.

  XXIV Ekumeniczny Wieczór Kolęd poprowadził jego organizator, ks. Marian Niemiec, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu. – Kościół ojców franciszkanów staje się dzisiaj naszym opolskim Betlejem, a my wszyscy stajemy się podobni do pasterzy – mówił ks. Niemiec, przypominając, że trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a poprzez wspólny śpiew kolęd, zauważamy, że Jezus Chrystus nas łączy.

  Wystąpili: Zespół Dzwonków z parafii ewangelickiej w Skoczowie, Chór „Jubilate Deo” z parafii ewangelickiej w Mysłowicach pod dyrekcją Joanny Bliwert-Hoderny, Chór „Laudate Dominum” z parafii rzymskokatolickiej bł. Czesława w Opolu pod kierunkiem Ludmiły Wocial-Zawadzkiej oraz Chór św. Franciszka z Opola prowadzony przez o. Roberta Makulskiego.

  Po koncercie zbierane były datki na rzecz hospicjum „Betania” w Opolu. Przed rokiem zbierano na aparat USG, który udało się zakupić. Tym razem złożone do puszek ofiary zostaną przeznaczone na zakup wózko-wanny, która będzie wykorzystywana do kąpieli chorych w pozycji leżącej. Jak poinformował ks. Marian Niemiec, koszt takiego sprzętu ok. 6 000 zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół