• facebook
 • rss
 • Dzieci Maryi ponownie w Nysie

  ms /a

  dodane 24.03.2014 17:25

  Tym razem gospodarzami Wielkopostnego Dnia Skupienia byli ojcowie werbiści.

  By razem się modlić, śpiewać, a przede wszystkim by spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem przyjechało do Nysy 240 osób z 24 parafii.

  Wielkopostny Dzień Skupienia rozpoczęła Msza św. koncelebrowana przez księży opiekunów parafialnych wspólnot mariański.

  Przewodniczył jej o. Krzysztof Łukoszczyk, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej, który w kazaniu opowiadał o pracy na misjach, kiedy to  doświadczył opieki Maryi.

  - Ojcowie Werbiści bardzo gościnnie przyjęli nas w Domu Dobrego Pasterza, częstując nas nie tylko pysznymi pączkami i dobrą herbatą, ale przede wszystkim dobrym słowem i otwartością. Dziewczęta mogły obejrzeć wystawę misyjną, która jest owocem wieloletniej pracy ojców na różnych kontynentach całego świata. Mieści się ona w krypcie klasztoru Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji - opowiada ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

  Po części rekreacyjnej spotkania przyszedł czas na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które przygotowały marianki z parafii św. Jacka w Opolu, razem z opiekunem - ks. Sebastianem Szajdą.

  - Rozważania poszczególnych stacji idealnie wpasowały się w nasze codzienne życie. Pokazały nam, że my także skazujemy innych na obelgi, wyzwiska, upadamy i płaczemy nad naszym losem, ale możemy także powstać, otrzeć łzy z twarzy bliskich nam osób, spojrzeć z miłością na naszych rodziców i pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują, nawet jeśli nie darzymy ich ogromną sympatią. Sceny z codziennego życia Dziecka Maryi połączone z odpowiednio dobranymi pieśniami i głęboką modlitwą pozwoliły nam przeżyć ten piękny czas, krocząc za Jezusem - opowiadają marianki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół