• facebook
 • rss
 • Czas ofiarowany Bogu

  ana

  dodane 01.05.2014 07:20

  Po raz trzeci kilkaset młodych ludzi z różnych stron diecezji spotkało się w Jemielnicy w ostatni wieczór kwietnia.

  – Wasz przyjazd tutaj jest świadectwem wiary. Świadectwem tego, że nie chcecie by wiara w waszym życiu była obecna tylko od święta, ale chcecie by była na co dzień – mówił ks. Jarosław Staniszewski, dziękując za obecność młodzieży, która wypełniła jemielnicki kościół Wniebowzięcia NMP.

  Modlono się za rodziny w przeddzień Diecezjalnego Święta Rodziny, dziękowano też za kanonizacje dwóch papieży św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII.

  – Świętość nie polega na perfekcjonizmie, ale na nieustannym odnajdywaniu się w Bożej obecności z tym wszystkim, co się dzieje, bez względu na to, czy to radosne czy ciężkie doświadczenia – podkreślał diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  W czasie czuwania siostry józefitki z Wrocławia zainscenizowały pantomimę. Przedstawiły wewnętrzne zmagania młodej dziewczyny. Tęskni ona za prawdziwą miłością, a żyje chwilową przyjemnością. Jej życie zmienia się, gdy na swej drodze spotyka Jezusa, który składa jej propozycję, by wzięła Jego światło i niosła je innym. Kilkuset uczestników czuwania z dużym przejęciem śledziło dialog dziewczyny z Jezusem, zastanawiając się, czy przyjmie tę propozycję czy jednak ją odrzuci?

  – Dziękujemy za wspaniały odbiór naszej pantomimy, za skupienie – cieszyły się siostry, zapraszając do indywidualnych rozmów, zadawania pytań. Była ku temu okazja w czasie przerwy, kiedy pod namiotem ustawionym w pobliżu kościoła mieszkańcy z Jemielnicy hojnie częstowali kołaczem, kanapkami, kawą i herbatą.

  Od strony muzycznej czuwanie, które zwieńczyły adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem bp. Rudolfa Pierskały, poprowadził zespół Eremos z Zawadzkiego.

  Więcej w Gościu Opolskim z 11 maja 2014 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół