• facebook
 • rss
 • Z przyjacielem – Jezusem

  ana

  dodane 07.09.2014 11:00

  Oazowicze dzieli się doświadczeniami z rekolekcji wakacyjnych.

  – Mocno przeżyłem nabożeństwo pokuty i pojednania. Mimo że wcześniej spowiadałem się regularnie, nigdy nie wchodziłem w głębię tego sakramentu, a przecież w konfesjonale jest sam Bóg, który działa w moim życiu – podkreślał Paweł, który uczestniczył w 2. stopniu Oazy Nowego Życia w Ochotnicy Dolnej. – Ważny był dla mnie również Dzień Wspólnoty, kiedy podpisałem Krucjatę Wyzwolenia Człowieka. W tym roku będę obchodzić 18. urodziny i wiele osób mówiło mi, bym jej nie podpisywał, bo nie będę mógł pić na osiemnastce. Nie przejmowałem się tymi głosami, podpisałem i jestem z tego zadowolony.

  Paweł był jedną z wielu osób, które w czasie Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło–Życie, dzieliły się świadectwem z rekolekcji wakacyjnych.

  W tym roku Dzień Wspólnoty odbył się w sobotę, 6 września, w parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. W spotkaniu rozpoczynającym nowy rok formacyjny, przeżywany pod hasłem „Radość Ewangelii”, uczestniczyła zarówno młodzież oazowa, jak i rodziny należące do Domowego Kościoła. W muzyczne animowanie spotkania zaangażowała się m.in. młodzież z Kietrza wraz z ks. Szymonem Całą.

  – Jesteśmy tu, by cieszyć się wspólnotą, by podsumować czas wakacyjnych rekolekcji, podzielić się doświadczeniami. Chcemy dzielić się radością, by ją tym samym przedłużać – podkreślał ks. Sławomir Kwiatkowski, moderator diecezjalny ruchu, który poprowadził „Godzinę świadectw”.

  W tym roku nowością w diecezji opolskiej była tygodniowa oaza ewangelizacyjna dla młodzieży gimnazjalnej. – Było to spotkanie z osobami z Pisma Świętego, które wprowadzają nas w wiarę – krótko wyjaśniał ks. Kwiatkowski, a więcej o rekolekcjach opowiedziała animatorka Iza Matuszewska. – Młodzi mogli spędzić czas ze swoim przyjacielem – Jezusem. Byłam pozytywnie zaskoczona postawą uczestników rekolekcji, że w taki sposób chcieli spędzić wakacje – mówiła animatorka. – W czasie godziny świadectw, kończącej nasze rekolekcje w Pokrzywnej, wiele osób mówiło o tym, że najważniejsze dla nich były spotkania z Jezusem podczas Eucharystii i adoracji. W roku szkolnym gimnazjaliści nie mają wiele takich momentów, kiedy mogą się zatrzymać, pobyć w ciszy z samym sobą i z Panem Bogiem – podkreślała Iza Matuszewska.

  Mszy św. w intencji Ruchu Światło–Życie przewodniczył bp Paweł Stobrawa. Po Eucharystii był czas na wspólny obiad i słodki poczęstunek. Całodzienne spotkanie zakończyło nabożeństwo odpowiedzialności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół