• facebook
 • rss
 • Kredki dla Afryki

  kgj

  dodane 19.01.2015 14:32

  Podziel się z małymi Afrykańczykami przyborami szkolnymi – zachęcają młodzi z Raciborza.

  Po zbiórce kolorowanek, która odbyła się w październiku ubiegłego roku, grupa z diecezji opolskiej działająca w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, organizuje akcję pt: Kredki dla Afryki. Zachęcają dzieci i młodzież do podzielenia się przyborami, które my często mamy w nadmiarze, z rówieśnikami z Czarnego Lądu, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić.

  Akcja trwa od 5 stycznia do końca miesiąca. Mogą się w nią jeszcze włączyć dowolne instytucje.

  - Ma ona na celu zbiórkę kredek, ołówków, pisaków i innych przyborów szkolnych, które są cenną pomocą do tego by tamtejsze dzieci mogły się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Zaś nasze pociechy dzieląc się ze swoimi rówieśnikami uczą się empatii, uwrażliwiają na potrzeby innych. Przybory nie muszą być nowe, ważne jednak żeby były w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je dostać – mówi Sandra Niemiec koordynatorka MdK z Raciborza.

  Zebrane artykuły zostaną wysłane do szkoły w Kengang (Kamerun), którą młodzi wolontariusze przy wsparciu ludzi dobrej woli pomagali wybudować w latach 2012-2013 oraz do Republiki Środowej Afryki, gdzie rozdysponują je dla tamtejszych dzieci bracia franciszkanie.

  W akcję włączyły się już następujące placówki (do których można także zanosić kredki i inne przybory): przedszkole nr 3 w Raciborzu, szkoły podstawowe: SP nr 1, 3, 4, 6 i 13 w Raciborzu, gimnazja: nr 3 i 5, nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi a także z Oddziałami Dwujęzycznymi w Raciborzu, I i II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu, Szkoła Policealna Województwa Śląskiego Nr 1 w Raciborzu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu, Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, a także firmy: RAFAKO oraz biuro podróży Ciesielska Travel z Raciborza oraz parafie: Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu-Sudole i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kępnicy.

  Osoby, które chcą wesprzeć akcję lub się w nią włączyć organizacyjnie mogą dostarczać dary w te miejsca albo zgłosić się do organizatorów (biuro@mlodzidlakamerunu.pl, 601 748 628). Szczegóły na stronie internetowej mlodzidlakamerunu.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół