• facebook
 • rss
 • Młodzież z „Ewangelią na dachach”

  ana

  dodane 20.09.2015 08:40

  Ewangelizacja na ulicach Olesna była częścią trzydniowego Projektu Kostka.

  – Był to czas duchowego przeżywania Dni Młodzieży, w związku ze wspomnieniem św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w związku z modlitwą za młode pokolenie, a także trwającym Tygodniem Wychowania – wyjaśnia ks. Łukasz Żaba. Hasłem Projektu Kostka, realizowanego w parafii Bożego Ciała w Oleśnie od czwartku 17 września do soboty 19 września, były słowa: Moje serce jest od Boga i dla Boga. W czwartek odbyły się spotkania dla kandydatów do bierzmowania, w piątek – dekanalne czuwanie młodzieży w Łowoszowie, z kolei w sobotni wieczór w oleskim amfiteatrze wystąpił Teatr Kefas z Katowic-Panewnik. Całość zwieńczył Wieczór Uwielbienia.

  – Projekt Kostka to czas młodych dla młodych. Bo wszystkie wydarzenia tego projektu przygotowywali młodzi ludzie i to oni służyli innym, przekazując Jezusa, przekazując wiarę – dopowiada duszpasterz, który w sobotnie popołudnie wraz z grupą młodych wyszedł na oleski Rynek i osiedlowe uliczki, by mówić o najważniejszych prawdach wiary.

  – To wyjście z Ewangelią na ulice jest dla mnie doładowaniem duchowym. Można pomyśleć, że idziemy do ludzi zarażać Panem Bogiem, ale my też w tym wszystkim doświadczamy Boga i umacniamy swoją wiarę – podkreśla Asia Sklorz.

  Młodzi czytali Pismo Święte, śpiewali, machali flagami m.in. z symbolem Ducha Świętego czy logiem Światowych Dni Młodzieży, a ks. Łukasz Żaba głosił prawdę o relacji Boga i człowieka, zapraszał też do oleskiego amfiteatru na Wieczór Uwielbienia, którym w sobotni wieczór zakończył się tegoroczny Projekt Kostka.

  Więcej o młodzieży ewangelizującej Olesno w "Gościu Opolskim" nr 39/2015.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół