• facebook
 • rss
 • Witajcie w ziemi obiecanej

  ak

  dodane 15.10.2015 17:39

  Symboliczna pierwsza łopata pod budowę fabryki "Mubea". Będzie praca dla 350 osób.

  - Na naszą inwestycję trzeba patrzeć jako na przedsięwzięcie rozwijające się. Obecnie budujemy 2 hale produkcyjne, w których znajdzie zatrudnienie co najmniej 350 osób. Ale to na pewno nie jest koniec. Zakupiliśmy duży obszar, ok. 16 ha, na którym powstanie tych hal znacznie więcej. Dlatego możemy mówić, że planujemy zatrudnienie na poziomie 500 osób, a nawet większe - powiedziała „Gościowi” Danuta Wesołowska, dyrektor do spraw handlowych firmy Mubea Automotive Poland.

  Dzisiaj (15 października) odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę hal produkcyjnych Mubei na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w gminie Ujazd.

  - Dlaczego jesteśmy właśnie tutaj? Dwa lata temu nasza firma posiadająca 28 fabryk w całym świecie zdecydowała o tym, że pójdziemy na wschód Europy. Wybraliśmy Polskę m.in. z tego powodu, że to nie jest zbyt daleko na wschód. Drugim powodem są ludzie. Kiedy rok temu po raz pierwszy przyjechałem do Polski i poznawaliśmy region opolski byłem pod wrażeniem jak bardzo  zadbane i dobrze utrzymane są wasze domostwa. To świadczy o pracowitości, odpowiedzialności i wartościach, dla was ważnych. Takich ludzi chcemy mieć w naszej firmie - powiedział podczas uroczystości dr Andreas Rinsdorf, prezes Mubea Automotive Poland.

  Dr Andreas Rinsdorf, prezes Mubea Automitive Poland   Dr Andreas Rinsdorf, prezes Mubea Automitive Poland Andrzej Kerner /Foto Gość Rinsdorf wyraził przekonanie, że pierwsze dwie hale będą gotowe już za sześć miesięcy czyli pod koniec marca 2016. Wprawdzie na te słowa reprezentanci firmy Takenaka, generalnego wykonawcy robót, zareagowali śmiechem, ale ze względu na różnice kulturowe między Europą i Japonią być może ryzykowne byłoby interpretowanie tej spontanicznej reakcji jako wyrazu sceptycyzmu. W każdym razie atmosfera spotkania była spontaniczna i momentami wręcz wesoła.

  Burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch wyraził nadzieję, że Mubea, która ma tu zainwestować ok. 25 mln euro przyciągnie kolejnych inwestorów do zajmującej 550 ha gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej. W ujazdowskiej SAG prawie 200 ha ma Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

  -Kiedy mam zły dzień jadę sobie do strefy. To jest „ziemia obiecana”, nie tylko dla gminy Ujazd, powiatu strzeleckiego, ale dla całego województwa. Witajcie w ziemi obiecanej! - mówił Kauch nawiązując zarówno do powieści Reymonta zekranizowanej przez A. Wajdę jak i do biblijnej historii żydów wędrujących do Kanaan.

  - Nawet ziemi obiecanej potrzeba Bożego błogosławieństwa - powiedział przed poświęceniem terenu budowy ks. Józef Żyłka, proboszcz parafii Olszowa i Zimna Wódka na terenie których położone są tereny inwestycyjne gminy Ujazd.

  Ks. proboszcz Józef Żyłka święci teren budowy   Ks. proboszcz Józef Żyłka święci teren budowy Andrzej Kerner /Foto Gość - Nadal poszukujemy pracowników z branży automotive, a w szczególności osoby posiadające doświadczenie w programowaniu maszyn i urządzeń, konstruktorów maszyn i urządzeń specjalnego przemysłowego przeznaczenia, a także elektroników do systemów sterowania automatycznego. Potrzebni są nam także dysponenci, czyli osoby zajmujące się obsługą naszych odbiorców i uczestniczący w sterowaniu produkcją. Jeśli chodzi o zarobki w Mubea zawsze oczekujemy od tych, którzy aplikują o pracę aby podali kwotę, która będzie dla nich motywująca. I do tego się potem odnosimy - powiedziała Danuta Wesołowska.

  Zainteresowani mogą przesyłać swoje dokumenty aplikacyjne na adres: info.mubea.pl@mubea.com

  Mubea Automotiv Poland  będzie zaopatrywać producentów pojazdów samochodowych w środkowej i wschodniej Europie. Firma jest światowym liderem w produkcji sprężyn technicznych do układów konstrukcyjnych pojazdów samochodowych: podwozia, układu napędowego oraz elementów karoserii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół