• facebook
 • rss
 • Adwentowe warsztaty w centrum Opola

  ana

  dodane 27.11.2015 11:20

  W Galerii Twórczych Inspiracji uczą, jak własnoręcznie wykonać świąteczne prezenty i ozdoby. Zapisy trwają.

  – Nasze warsztaty z cyklu „Adwentowe inspiracje” to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem instruktorów można samodzielnie wykonać świąteczne ozdoby i prezenty. Nie zabraknie też okazji do rodzinnego majsterkowania – zachęca Estera Baksik z Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, prowadzącej Galerię Twórczych Inspiracji.

  Pierwsze warsztaty już się odbyły. Powstawały na nich wieńce adwentowe pod okiem Sabiny Karwat ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 2 grudnia, a tematem będą kartki świąteczne. – Myślę, że to będzie miła niespodzianka dla bliskich, jeśli życzenia świąteczne wyślemy na własnoręcznie wykonanych kartkach – podkreśla Tomasz Fronia, instruktor z Galerii Twórczych Inspiracji. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 10 zł.

  W środę 9 grudnia odbędzie się warsztat rodzinny zatytułowany „Coraz bliżej święta…”, na którym powstaną ozdoby choinkowe i świąteczne upominki. – Będzie to okazja do tego, by prezenty dla bliskich wykonać własnoręcznie. W sklepach bardzo trudno jest zakupić coś, co zaskoczy drugą osobę, dlatego zachęcamy, by upominek stworzyć samemu – mówi Tomasz Fronia. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zdobić drewniane skrzyneczki czy pudełka opolskimi wzorami ludowymi, a także wykonywać filcowe zabawki. – Na te warsztaty zapraszamy cale rodziny. Koszt wspólnego udziału rodzica i dziecka wynosi 20 zł – wyjaśnia Estera Baksik.

  Ostatnie spotkanie odbędzie się w środę 16 grudnia. – Tydzień przed Wigilią zapraszamy na warsztaty ręcznego malowania bombek choinkowych, wyplatania ozdób z papierowej wykliny oraz projektowania i laserowego wycinania dekoracji świątecznych – zachęca Tomasz Fronia. Te warsztaty potrwają 3 godziny, a koszt udziału to 20 zł.

  Każdorazowo spotkania warsztatowe rozpoczynają się o 17.00 w Galerii Twórczych Inspiracji w Opolu (pl. Katedralny 4). Zapisy: 77 44 10 260 lub galeria@dfoz.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół