• facebook
 • rss
 • Ojciec Szustak obala mity

  ana

  dodane 23.02.2016 10:30

  Jesteś studentem i myślisz, że duszpasterstwo akademickie nie jest dla ciebie... O. Adam Szustak wybije ci z głowy takie myślenie!

  Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Rozmowy o życiu i o wierze”, przy wypełnionej do ostatniego miejsca Sali Marmurowej w jezuickim ośrodku „Xaverianum” w Opolu, gościem studentów był dominikanin, wędrowny kaznodzieja, autor wielu audiobooków i rekolekcji internetowych. O czym mówił o. Adam Szustak? Ano o tym, że duszpasterstwo akademickie jest ogrodem i kopalnią, czyli najlepszym miejscem, by spotkać swoją przyszłą żonę/przyszłego męża, a także by odkryć swoje umiejętności, zacząć działać, i to być może na polach, na które nigdy by się nie wyszło przez obawy, czy to aby na pewno w „moim charyzmacie”.

  Dlaczego ogród? – Połowa Pieśni nad Pieśniami dzieje się w ogrodzie. Oblubieniec i Oblubienica po ogrodzie latają, szukają się, znajdują. To wypisz wymaluj duszpasterstwo – czyli jeden wielki ogród, do którego 85 proc. ludzi przyszło po to, by znaleźć męża/żonę. I uważam, że to dobrze – tłumaczył o. Szustak, który przez 5 lat był duszpasterzem w największym duszpasterstwie akademickim na świecie, w krakowskiej „Beczce”, w której na stałe co tydzień na spotkania przychodzi 1600 osób.

  Nawiązując do Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej, przekonywał młodych ludzi, że Pan Jezus przyszedł na świat po to, żeby nasza radość była pełna. – Jestem absolutnie przekonany, że Pan Jezus na tym weselu tańczył, że nie poszedł tam tak, jak większość chłopaków dzisiaj, którzy podpierają filar, żeby się nie wywaliła sala – podkreślał o. Adam i opowiadał, że kiedy Pan Jezus ma pokazać swoim uczniom, przyzwyczajonym do radykalizmu św. Jana Chrzciciela, pierwszy cud, to produkuje ponad 600 litrów wina.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Miner
   24.02.2016 10:47
   Ojciec Szustak jest niesamowity. Zapraszam na kanał youtube: Langusta na Palmie: https://www.youtube.com/user/Langustanapalmie

   Proponuję zacząć oglądanie od świadectwa Adama:
   https://www.youtube.com/watch?v=Df9J68y2YeA

   A następnie genialnych rozważań na temat spowiedzi i jej sensu (Spowiedź św. Piotra i Judasza):
   1. https://www.youtube.com/watch?v=HwBzhyio3qM
   2. https://www.youtube.com/watch?v=AYex4ku3hcc

   Polecam
   Michał
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół