• facebook
 • rss
 • Radość na Chabrach

  a

  dodane 04.05.2016 11:29

  W parafii św. Karola Boromeusza rozpoczynają się bezpośrednie duchowe przygotowania do uroczystości poświęcenia kościoła.

  Na opolskim os. Chabrów nowo wybudowany kościół św. Karola Boromeusza zostanie poświęcony przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję w sobotę 7 maja. Uroczysta Msza św. rozpocznie się o 17.00.

  Wcześniej, bo już od środy 4 maja potrwają uroczystości przygotowujące. W środę o 18.00 odbędzie się procesja do krzyża przy ul. Luboszyckiej, a po niej Msza św. w kaplicy z wprowadzeniem relikwii świętych Męczenników Rzymskich, które będą wmurowane w ołtarzu nowego kościoła. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Rudolf Pierskała.

  W czwartek, 5 maja o 18.00 odprawiona zostanie Msza św., podczas której ks. Maciej Skóra objaśni parafianom liturgię i obrzędy poświęcenia kościoła. Z kolei w piątek, 6 maja o 18.00 odprawiona zostawanie ostatnia Msza św. w tymczasowej kaplicy. Ta kaplica służyła wiernym z Chabrów od 2000 roku. Po Eucharystii zaplanowano dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu.

  Wniebowstąpienie Pańskie, 8 maja, będzie pierwszą niedzielą przeżywaną w nowym kościele. Dlatego o 14.30 zaplanowane zostało wspólnotowe świętowanie na placu przed świątynią (kawa ciasto, występy wokalne), a o 16.00 – dziękczynne nieszpory pod przewodnictwem bp. Pawła Stobrawy.

  Z kolei od 13 do 15 maja odbędą się rekolekcje na start i ewangelizacja osiedla połączona z zaproszeniem do nowego kościoła. W sobotę 14 maja o 19.00 będzie Wieczór Uwielbienia, a dzień później o 16.00 koncert chóru chłopięcego „Pueri Claromontani” z Jasnej Góry.

  O parafii św. Karola Boromeusza i nowym kościele w „Gościu Opolskim” nr 19/2016 na 8 maja.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół