• facebook
 • rss
 • Płyta, która porwie do modlitwy

  ana

  dodane 25.05.2016 16:19

  Już jutro wyczekiwana premiera krążka z ubiegłorocznego Koncertu Uwielbienia.

  Na tę płytę wiele osób czeka z niecierpliwością. Opolski Koncert Uwielbienia, który odbył się w Boże Ciało 4 czerwca 2015 roku, ukazał się w formie albumu. Jutrzejsze, 7. już uwielbienie, będzie okazją do zdobycia krążka.

  Od kilku dni świeżo wytłoczonej płyty już mogą słuchać niektórzy szczęśliwcy, a dokładniej wokaliści i instrumentaliści, którzy przygotowują koncert od strony muzycznej. Wśród nich Ania Humeniuk, jedna z solistek opolskiego uwielbienia, a w codzienności wokalistka Piątego Wyrazu. To ją pytamy, jaka jest ta nowa płyta.

  – Gdy wkładam ją do odtwarzacza, już pierwsze dźwięki zwiastują coś znajomego i szczególnego. Coś, co w takiej formie już się nie powtórzy – przyznaje Ania, która z Koncertem Uwielbienia jest związana od kilku lat. – Wyraźnie widzę, jak każdy kolejny koncert różni się od poprzednich zarówno repertuarem, składem osobowym muzyków, jak i kontekstem życia każdego z nas i życia Kościoła. Dlatego ta najnowsza płyta przypomina mi to, czym żyliśmy przed rokiem i pozwala obudzić w sobie jeszcze większą wdzięczność za naszą drogę – podkreśla wokalistka.

  A co na płycie usłyszymy? – To 11 wspaniale zaaranżowanych, pełnych Ducha utworów nagranych na żywo, czyli bardzo autentycznych, bogatych w emocje, zróżnicowanych stylistycznie i dynamicznie. Brzmienie zespołu z towarzyszeniem sekcji dętej, oktetu smyczkowego i świetnie brzmiącego, energicznego ponad 50-osobowego chóru zachęca do spontanicznej modlitwy, a momentami nawet porywa do tańca. Dzięki tym utworom zebranym na jednym krążku możemy przenieść Koncert Uwielbienia do naszego domu czy samochodu i przeżyć go po raz kolejny, a może właśnie po raz pierwszy – opowiada A. Humeniuk.

  Premiera albumu zaplanowana jest podczas Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało, 26 maja w parku na os. Armii Krajowej. Rozpoczęcie o 19.00 nabożeństwem chrzcielnym.

  Klip zapowiadający płytę:
   

  Oceans - Oceany [Live Cover] Koncert Uwielbienia, Opole 2015
  D.A. Resurrexit Opole

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół