• facebook
 • rss
 • Melodia przywoła wspomnienia

  kgj

  dodane 03.06.2016 13:25

  Dziś rusza festiwal. Koncert piosenek filmowych poprowadzą dwa Antki.

  Dzięki wielim ekranom będzie można na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni...   Dzięki wielim ekranom będzie można na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni... Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość „Ta noc do innych jest niepodobna” – to tytuł koncertu, który zainauguruje tegoroczny, 53. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.

  Nawiązuje do 120-lecia kinematografii i jest przypomnieniem piosenek, które powstały do polskich filmów fabularnych, a stały się wielkimi przebojami nuconymi przez coraz to nowe pokolenia odbiorców.

  Prowadzącymi imprezę będą dwaj młodzi, ale już znani aktorzy - Antoni Królikowski i Antoni Pawlicki. Ich imiona nawiązują do pierwszego polskiego filmu fabularnego Antoś po raz pierwszy w Warszawie”.

  Obserwować się na dużym ekranie, siedząc na miejscu dla publiczności, to przywilej aktorów   Obserwować się na dużym ekranie, siedząc na miejscu dla publiczności, to przywilej aktorów Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Będą wartkie dialogi, dowcipy sytuacyjne, cytaty i kadry ze znanych filmów. „Kiler”, „Vabank” to tylko niektóre z nich. Ich gośćmi będą wokaliści, których piosenki, wykonane do filmów, stały się niezależnymi hitami.

  Wśród nich Kayah i „Na pierwszy znak”, Pectus z „Nie zadzieraj nosa”, Elektryczne gitary i „Kiler”, „Nim wstanie dzień” w interpretacji Krzysztofa Cugowskiego, „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Kasi Kowalskiej, „Miłość Ci wszystko wybaczy” z filmu pt. „Szpieg w masce”, którą wyśpiewa Mela Koteluk. Halina Mlynkova wykona „Pod papugami”, Piotr Kupicha „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, a Małgorzata Ostrowska żywiołowo, sądząc po próbach, zaśpiewa „Meluzynę” z „Akademii Pana Kleksa”.

  Kayah już podczas wczorajszej próby przypomniała znany przebój   Kayah już podczas wczorajszej próby przypomniała znany przebój Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Wystąpią też: Anna Wyszkoni, Edyta Bartosiewicz, Marek Dyjak, Robert Janowski, Katarzyna Nosowska, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Robert Gawliński, Ania Dąbrowska, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Janusz Radek i Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Przybysz i Katarzyna Kołeczek.

  Koncert rozpocznie się o 20.30.

  Po nim, o godz. 23.00 zaprezentują się debiutanci.

  W gronie jedenastu szczęśliwców znaleźli się: Antek Smykiewicz, Kortez, Bovska, Leski, Michał Sobierajski, Jóga, Zimowa, SALK, Daria Zawiałow, Rootzmans oraz Marta Zalewska, która wygrała opolskie eliminacje do tegorocznych "Debiutów", zorganizowane przez Narodowe Centrum Piosenki w Opolu.

  Przeczytaj także rozmowę z Martą Zalewską:

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Stefan1
   03.06.2016 19:26

   Festiwal transmitowany przez TVPIS?
   Dziękuję, nie patrzę na media sterowane przez Kaczyńskiego i Maciarewicza.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół