• facebook
 • rss
 • Komu piosenkę, komu?

  kgj

  dodane 04.06.2016 13:00

  Festiwal trwa w najlepsze - rozśpiewany jest już nie tylko amfiteatr, ale także rynek.

  Już wieczorem amfiteatr znów wypełni się rozśpiewaną publicznością   Już wieczorem amfiteatr znów wypełni się rozśpiewaną publicznością Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

  Dziś wieczorem o 20.30 koncert "SuperPremiery".

  Usłyszymy 10 artystów, którzy zaproponują swoje hity na lato. Będą to: Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek oraz zespoły: Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel i Loka. Jako jedenasta zaśpiewa Dominika Barabas, wytypowana zgodnie z regulaminem konkursu "SuperPremiery" przez TVP.

  Z recitalem wystąpi też Halina Frąckowiak, której gwiazda zostanie odsłonięta tego samego dnia w Opolskiej Alei Gwiazd, a także laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik z zespołem, który wykona medley największych polskich przebojów 30-lecia "Teleexpressu".

  Wczoraj rozmowy ze znanymi wokalistami prowadził Artur Orzech, dziś - Maria Szabłowska   Wczoraj rozmowy ze znanymi wokalistami prowadził Artur Orzech, dziś - Maria Szabłowska Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Dwie godziny później wizytówki wykonawców zaprezentuje w teleexpressowym stylu Marek Sierocki z Maciejem Orłosiem i Beatą Chmielowską-Olech. Pojawią się unikatowe, archiwalne materiały pokazujące gwiazdy koncertu czy też samych prowadzących sprzed wielu lat.

  A na żywo wystąpią m.in.: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez i Andrzej Piaseczny.

  Tymczasem na opolskim rynku kolejni artyści odsłaniają swoje gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Dziś są to Majka Jeżowska, która już od 11.00 wciąga dzieci i dorosłych do wspólnego śpiewania, Halina Frąckowiak oraz Michał Wiśniewski.

  Opolska publiczność chętnie słucha na rynku rozmów z gwiazdami i ich piosenek   Opolska publiczność chętnie słucha na rynku rozmów z gwiazdami i ich piosenek Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Pomiędzy 13.30 a 16.30 będzie okazja posłuchać rozmów z gwiazdami prowadzonych przez Marię Szabłowską, a o 16.30 nastąpi start Rajdu Festiwalowego, w którym wezmą udział DJ Adamus, Andrzej Dąbrowski, Radosław Bielecki (z kabaretu Neonówka) oraz Michał Wiśniewski.

  Przez cały weekend jest też wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, jak np. fotobudka, wystawa fotografii "Twarze muzyki 1982-2015" Andrzeja Tyszki, przejażdżka kolejką lub rejs po Odrze.

  A kto nie zdobył biletów na wieczorny koncert, może bawić się na rynku od 20.00 w Strefie Widza, gdzie 53. KFPP będzie transmitowany.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół