• facebook
 • rss
 • Praca się opłaca

  k

  dodane 10.06.2016 14:41

  Rusza projekt, który ma zwiększyć szansę na zatrudnienie młodych mieszkańców województwa opolskiego. Jest 168 miejsc.

  Z początkiem czerwca wystartował nabór do projektu „Praca się opłaca”. Ma on na celu zwiększenie szans na pracę osób w wieku od 15 do 29 lat, które pozostają bez zatrudnienia. Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. opolskiego i do uczących się na jego terenie.

   

  Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne i profesjonalne wsparcie. Zostaną zidentyfikowane ich potrzeby, przeprowadzone zostaną warsztaty z doradcą zawodowym i szkolenia zawodowe (pracownik/pracowniczka biurowa, operator/operatorka wózka widłowego, księgowy/księgowa, pracownik/pracowniczka ochrony, spawacz/spawaczka i inne). Całość zakończy się uzyskaniem certyfikatów. Zorganizowane zostaną również płatne, 6-miesięczne staże zawodowe. Szkolenie będzie odbywało się w opolskiej siedzibie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy ul. Niedziałkowskiego. Uczestnikom zwracany jest koszt dojazdu do  kwoty 16 zł /dzień.

  – Projekt zwiększa atrakcyjność jego absolwentów w oczach pracodawców. Kursy wybrane zostały zgodnie z zapotrzebowaniem na rynku pracy w województwie. A staże przygotują uczestników projektu do podjęcia pracy zawodowej – informuje Błażej Żebrok, kierownik projektu.

  Projekt „Praca się opłaca” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh), która wcześniej prowadziła podobny projekt w województwie śląskim. Projekt ten przyczynił się do znalezienia zatrudnienia na pełny etat przez połowę jego uczestników.

  Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są pod numerem telefonu: 730 799 243 oraz adresem e-mail: zapisy@chsch.pl.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: MŁODZI, PRACA

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół