• facebook
 • rss
 • Nie utracicie nagrody za kubek wody

  rś/k

  dodane 26.09.2016 15:28

  Pielgrzymka Dzieci Maryi na Górze Świętej Anny.

  Od piątku do niedzieli na Górze Świętej Anny kilkaset marianek - uczestniczek grup Dzieci Maryi - przeżywało swoją doroczną pielgrzymkę. Druga tura tej pielgrzymki odbędzie od 7 do 9 października. Tegoroczne spotkanie Dzieci Maryi upływało pod znakiem Roku Miłosierdzia. M.in. w piątkowy wieczór w Domu Pielgrzyma zaprezentowany został spektakl „Błogosławieni miłosierni”.

  W sobotę po modlitwie różańcowej w grocie lurdzkiej Mszę św. dla Dzieci Maryi odprawił bp Rudolf Pierskała. - Jesteście kwiatem dziewczyn - przywitał uczestniczki biskup. Nawiązując do Roku Miłosierdzia, podkreślał, jak ważne jest w życiu umieć służyć, być dobrym. - Ile razy przygotowałaś śniadanie dla rodziny w niedzielny poranek? Wyręczyłaś mamę w sprzątaniu? Czy kiedy przychodzą do Was goście, pomagacie przygotować stół, macie czas dla nich? Jesteście gościnne? Takimi czynami wchodzimy w miłosierdzie. Pan Jezus powiedział: „Nie utracicie nagrody za kubek wody”. A najtrudniejsze jest miłosierdzie wobec najbliższych - mówił bp R. Pierskała.

  Biskup, przytaczając słowa papieża Franciszka: „przebaczajcie i dawajcie”, zaznaczył, że modlitwa „Ojcze nasz” jest nieważna, jeśli nie potrafimy przebaczyć.

  - Marianka powinna się cieszyć, umieć radować, bo smutna marianka nikogo nie przyciągnie. Bądźcie radosnymi mariankami i rozdawajcie radość - zaapelował do dziewcząt biskup.

  W niedzielę po Mszy św. najaktywniejszej wspólnocie Dzieci Maryi wręczony został puchar biskupa. W tym roku uhonorowano nim Dzieci Maryi z parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół