• facebook
 • rss
 • Już wkrótce Opolska Jesień Literacka

  k

  dodane 24.10.2016 14:19

  Tym razem wśród gości m.in. Julian Kornhauser, Tomasz Różycki, Marcin Świetlicki, Michał Książek, Justyna Kopińska, Filip Springer, Jerzy Illg.

  Już po raz czternasty Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu i Urząd Miasta Opola organizują „Opolską Jesień Literacką”.

  - Opolskie święto literatury jest rozpoznawalne na mapie literackiej kraju. Naszym celem jest popularyzowanie i propagowanie ważnych i znaczących inicjatyw literackich w kraju oraz prezentacja opolskiego środowiska literackiego wśród mieszkańców. Niebanalnym i niekonwencjonalnym książkom, które będą prezentowane podczas Opolskiej Jesieni Literackiej, zwyczajowo będą towarzyszyły gorące dyskusje i polemiki. Wybierając dla Państwa autorów zawsze kierujemy się gustami czytelników i powodzeniem danej książki na rynku księgarskim - zachęca do udziału w spotkaniach autorskich Danuta Łuczak z MBP w Opolu.

  W tym roku 17 spotkań z pisarzami, poetami i reporterami odbędzie się od 7 listopada do 12 grudnia.

  XIV Opolską Jesień Literacką rozpocznie jubileusz pracy twórczej dwóch poetów związanych z naszym regionem: Jana Goczoła i Tadeusza Soroczyńskiego.

  W drugim dniu Jesieni otwarta zostanie wystawa „Archiwum literackie Juliana Kornhausera” oraz odbędzie się  projekcja filmu pt.„Niezmienna zmienność. Świat według Juliana Kornhausera”.  Potem  panel dyskusyjny z udziałem samego poety -Juliana Kornhausera, jego syna Jakub Kornhauser, Barbary Netz, Jacka Gutorowa i Adriana Glenia.  Zwieńczeniem wieczoru będzie prezentacja wierszy poety połączona z inscenizacją, którą przygotuje młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu.

  W 30. rocznice śmierci wybitnego reżysera Andrieja Tarkowskiego odbędzie się spotkanie z Jerzym Illgiem, współautorem książki „Zwierciadło. Andriej Tarkowski w rozmowie z Jerzym Illgiem i Leonardem Neugerem”.

  Poezji poświęcone będzie spotkanie wokół najnowszej książki Tomasza Różyckiego „Litery”,  odbędzie się także spotkanie z Marcinem Świetlickim i prezentacja jego nowego tomu poetyckiego „Drobna zmiana”.

  Prozę reprezentować będzie opolski pisarz Remigiusz Mróz, Laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W Opolu pojawi się także Stanisław Łubieński ze świetnie przyjęta książką „12 srok za ogon”, która jest opowieścią o ptasich ścieżkach i ich zwyczajach w miejskiej przestrzeni. Odbędzie się także spotkanie z tegorocznym laureatem Nagrody im. Kościelskich i laureatem Nagrody Literackiej GDYNIA Maciejem Płazą i prezentacja jego książki „Skoruń”.

  Na Opolskiej Jesieni Literackiej gościć będzie także inny laureat tegorocznej Nagrody Literackiej GDYNIA (w kategorii eseistyka) -  Michał Książek z „Drogą 806”, opowieścią o wschodniej Polsce. Będą także spotkania z innymi znakomitymi reportażystami – Justyną Kopińską i Filipem Springerem.

  Spotkania Opolskiej Jesieni Literackiej będą odbywać się w Sali konferencyjnej MBP przy ul. Minorytów 4 w Opolu

  Szczegółowy program na plakacie i na następnej stronie.  

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół