• facebook
 • rss
 • 1700 zaproszeń na wigilię samotnych i bezdomnych

  k

  dodane 13.12.2016 10:04

  W opolskich parafiach i kościołach można już odbierać zaproszenia.

  Od 10 grudnia zaproszenia na 24. Opolską Wigilię Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących można odbierać w 15 opolskich parafiach.

  Są to parafie: katedralna (zaproszenia czekają także w kościele franciszkanów położonym na terenie parafii), Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha („Górka”), NSPJ (jezuici), Przemienienia Pańskiego (os. AK), par. św. Karola Boromeusza (Chabry), Chrystusa Króla (Metalchem), Matki Boskiej Fatimskiej (Grudzice), św. Jacka (Kolonia Gosławicka), Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Nowa Wieś Królewska), bł. Czesława (Zaodrze), Wniebowzięcia NMP (Gosławice), św. Michała (Półwieś), św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Groszowice) i św. Józefa (Szczepanowice).

  Na uroczystą kolację wigilijną, która odbędzie się 22 grudnia (czwartek) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu (ul. Wrocławska 158, za „Karolinką”) przygotowano 1700 zaproszeń. Początek o godz. 16.

  Organizatorzy - Stowarzyszenie "Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych" -  jak zwykle przygotowali dla gości tradycyjne potrawy wigilijne oraz paczki żywnościowe na Święta Bożego Narodzenia. W czasie kolacji wigilijnej grać i śpiewać będą zespoły regionalne oraz orkiestra i chór parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

  Pomyślano także o dojeździe co Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Autobusy z napisem „Wigilia” od godz. 13.30 do 15.30 co pół godziny będą odjeżdżać z przystanku „Okrąglak” na ul. Oleskiej zatrzymując się w następujących miejscach: Chabry 1, Chabry 2 (szkoła), ul. Luboszycka/Tatrzańska, Rondo.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół