• facebook
 • rss
 • Już znamy "Bohatera Katechezy 2017"

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 01.04.2017 21:16

  Został nim Sebastian Jokiel z Olesna.

  O północy zakończyło się głosowanie internetowe w plebiscycie Bohater Katechezy, organizowanym przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

  Jak poinformowali organizatorzy, tytuł Bohatera Katechezy 2017 otrzymuje Sebastian Jokiel, katecheta w Zespole Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie. Laureat otrzymał 1626 głosów.

  "Sebastian Jokiel jest osobą, która odważnie i przekonująco mówi o Jezusie" - napisał w plebiscytowym zgłoszeniu dyrektor szkoły Horst Chwałek. Podkreślał też, że katecheta interesująco i pomysłowo przekazuje wiedzę i doświadczenie o Bogu, a mobilizuje uczniów również zdolnościami muzycznymi, czyli grą na gitarze i śpiewem, jak i wiedzą z wielu różnych dziedzin (elektryka, historia regionu).

  „Jest człowiekiem dyscypliny, co jest jego cennym atutem w pracy, ponieważ budzi poczucie wagi przedmiotu. Jego obecność i pozytywne nastawienie do szkolnego otoczenia zjednuje mu liczne grona słuchaczy. Pomimo niewielkiego stażu pedagogicznego jest już nauczycielem ukształtowanym i dojrzałym zawodowo” - zaznaczył dyrektor szkoły. Scharakteryzował katechetę jako człowieka dobrego, który gorąco wierzy w Boga, i który w rozmowach podkreśla, że do bycia dobrym mobilizuje go wiara, co przekłada się na życie osobiste i współpracę z nauczycielami i uczniami.

  „Sebastian Jokiel kocha swoich uczniów, a w każdym z nich widzi oblicze Chrystusa. Jego podejście do każdego ucznia jest zawsze uczciwe, pełne szacunku i zrozumienia. Zyskał sobie na terenie placówki i w środowisku lokalnym autentyczny autorytet. Przez swoje doświadczenie i zaangażowanie przybliża młodym ludziom Pana Boga” - napisał dyrektor szkoły.

  To wszystko potwierdzają liczne komentarze, które internauci zamieścili na stronie plebiscytu. W nich dziękują katechecie za pokazanie im prawdziwego oblicza Kościoła, za dyskusje na ważne tematy, za rozmowy na szkolnych korytarzach, za rewelacyjną grę na gitarze, ale przede wszystkim za wartościowe, ciekawe i niezapomniane lekcje religii.

  W tegorocznej edycji plebiscytu drugie miejsce internauci przyznali Edycie Bem, katechetce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

  Z kolei na trzecim miejscu uplasował się Tymoteusz Morela, katecheta w Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu.

  Wręczenie nagród odbędzie się 18 maja w Opolu podczas diecezjalnej gali podsumowującej konkursy organizowane przez Wydział Katechetyczny.

  Wyniki plebiscytu "Bohater Katechezy 2017" (przekazane przez organizatora):

  1. Sebastian Jokiel - 1 626
  2. Edyta Bem - 1 233
  3. Tymoteusz Morela - 895
  4. ks. Krzysztof Wójtowicz - 796
  5. Róża Wilczek - 763
  6. ks. Daniel Nowak - 702
  7. ks. Łukasz Knosala - 519
  8. Piotr Wajs - 200
  9. Angelika Gricman - 197
  10. Grażyna Tereńczuk - 147
  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół