• facebook
 • rss
 • W bliskości Jezusa

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 16.06.2017 00:45

  Stało się! Park na osiedlu Armii Krajowej w Opolu znów zatętnił muzycznym uwielbieniem Boga.

  W wieczór uroczystości Bożego Ciała tysiące osób stanęło przed sceną, w której centrum przygotowano miejsce dla Najświętszego Sakramentu. Adorację poprowadził bp Andrzej Czaja.

  - Panie, w codzienności nie umiemy żyć Twoją bliskością, Twoją obecnością, Twoją miłością. Dziś, w czas uwielbienia korzymy się przed Tobą, że nieraz o Tobie nie pamiętamy, że nieraz nie widzimy Twej bliskości i Twej obecności, a przecież w naszych świątyniach na ołtarzach jesteś na wyciągnięcie ręki - modlił się biskup opolski. Rozważał tajemnicę Ciała Jezusa, mistycznego, chwalebnego. A także wołał, by zstąpił Duch Boży i odnowił oblicze ziemi.

  - Powierzamy Ci, Panie, cały świat i wołamy szczególnie o łaskę pokoju - mówił ordynariusz. A na koniec adoracji zaprosił wszystkich do wspólnego odmówienia modlitwy za młode pokolenie.

  Podczas tegorocznego Koncertu Uwielbienia wraz z instrumentalistami i solistami zaśpiewał 52-osobowy chór Corpus Christi, który powstał na Warsztatach Uwielbienia. Muzycy przygotowali 15 utworów. Wcześniej 3 utwory zaśpiewała grupa dzieci, które w uroczystość Zesłania Ducha Świętego poprowadziły Koncert Uwielbienia w Opolu-Winowie.

  - Nie przyszliśmy tu po to, by koncertować czy robić z siebie gwiazdy. Przyszliśmy tu po to, by uwielbiać Pana Boga. Taki jest nasz cel - mówi Anna Sikora, dyrygentka chóru Corpus Christi. - To dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Na co dzień zajmuję się zupełnie inną muzyką. A jeszcze wiedząc, że tu na scenie jest Najświętszy Sakrament, to dla mnie jest niesamowite przeżycie - opowiada.

  Bp Andrzej Czaja, dziękując wszystkim, którzy koncert przygotowali, i którzy na niego przyszli, zachęcał, by pamiętać o złożonym w listopadzie ubr. akcie przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Zachęcał, by poddać się Jezusowi, Jego prawu i Jego władzy. - Jesteście radością i nadzieją Jezusa, ale nie bądźcie nadzieją płonną - mówił. Poprosił też, by obecni na koncercie wspólnie powtórzyli na głos, że Jezus jest Królem, Panem i Zbawicielem.

  Koncert Uwielbienia zorganizowali: DA „Resurrexit”, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym, Radio Doxa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół