• facebook
 • rss
 • Płomień z Betlejem jest na Opolszczyźnie

  Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

  dodane 19.12.2017 20:41

  Bp Paweł Stobrawa: Niosąc innym Betlejemskie Światło Pokoju, trzeba mieć je niejako w sobie i nim promieniować na otoczenie.

  - Już po raz 27. płonie Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy wam, drodzy harcerze i harcerki, bo dzięki waszemu zaangażowaniu światło, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei jest znowu wśród nas - mówił bp Paweł Stobrawa podczas nabożeństwa z udziałem harcerzy, które 19 grudnia odbyło się w kościele Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

  - Chcemy modlić się wspólnie, aby Betlejemskie Światło nas wszystkich rozpaliło, i aby ono przez nas zaniosło pokój w tej miejsca, w których pokoju brakuje - u początku liturgii mówił ks. Tomasz Jałowy. To wtedy harcerze przynieśli przed ołtarz dwa płomienie: jeden otrzymany od skautów czeskich, a drugi od skautów słowackich. Oba płomienie złączyli w jednym lampionie, który następnie przekazali bp. Pawłowi Stobrawie.

  - Przynosicie Betlejemskie Światło Pokoju w czasach, gdy w różnych częściach świata jest bardzo wiele niepokoju - podkreślał biskup. - Ze smutkiem patrzymy na rodziny w naszej ojczyźnie, w których panuje uzasadnione przygnębienie z powodu problemów, które te rodziny dotykają. Patrzymy także na oziębłość religijną wielu naszych wiernych, na lekceważenie Mszy św. niedzielnej, lekceważenie przykazań - mówił.

  - Patrząc na te różne sytuacje trudne, które nas bolą, zdajemy sobie sprawę, że jest nam potrzebny blask Betlejemskiego Światła Pokoju. Ono chce opromienić każdego człowieka, który w swoim sercu niesie niepokój. Cieszę się, że to światło już za chwilę z kościoła Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu zaniesiecie razem z najlepszymi życzeniami do swoich wspólnot i domów - podkreślał bp Stobrawa, który po Komunii św. przekazał płomień kilkudziesięciu delegacjom harcerzy z różnych stron diecezji i województwa.

  Sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju w tym roku przebiega pod hasłem „W Tobie jest światło. - Wiemy, że bardzo podobne słowa wypowiedział Pan Jezus: „Ja jestem światłością świata”. On chce, żebyśmy z Niego czerpali światło i przekazywali je innym - przypominał bp Stobrawa.

  Podkreślał też: - Stosunkowo łatwo jest odpalić od przyniesionego tutaj Betlejemskiego Światła Pokoju kolejne świece i zanieść do instytucji, do ludzi znaczących w mieście i województwie. Ale hasło „W Tobie jest światło” wzywa nas do czegoś więcej. Niosąc innym Betlejemskie Światło, trzeba mieć je niejako w sobie i nim promieniować na otoczenie. Chciejcie właśnie tak postępować, chciejcie świecić dobrym przykładem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół