• facebook
 • rss
  • Stefan1
   13.01.2018 20:41
   "Kolędowe odwiedziny pozwalają mi zobaczyć, jak wiele par żyje w układach udziwnionych na różne sposoby. Czasem z własnej winy, czasem z wyboru,.....," pisze ks. Horak. Bo taka jest prawda. A ile spośród tych osób żyje w zgodzie po "Bożemu"? Sporo ! I właśnie tego roku o takiej rodzinie usłyszałem od księdza - "menadżera" , jak go nazwałem. Jak co roku szedł po kolędzie - którą w wersji polskiej nie popieram - i jak co drugi rok trafił do mieszkania gdzie mieszkają młodzi od pięciu lat razem. Tego roku zastał tam jeszcze jedną osobę - dziecko tych państwa urodzone ..........25 grudnia, w BOŻE NARODZENIE.
  • Stefan1
   13.01.2018 20:47
   cd. Jak zwykle gdy coś idzie "nie tak" Otóż ksiądz który przyszedł po kolędzie gdy usłyszał o planach chrztun dziecka na początku lutego jak dobry menadżer zagrał "vabank". Zaproponował chrzest i ....ślub na jednej mszy. Mszy o dowolnej porze i dowolnego dnia. Na moje pytanie : a co z zapowiedziami ? usłyszałem że ta para "swe zapowiedzi przeżyła od 5 lat" czego ów ksiądz jest świadkiem. I powiedzcie proszę na to pytanie : czy człowiek godny, kulturalny mógłby się zachować jak ten ksiądz który swą natarczywością być może przymusił owych ludzi do brania ślubu który im był zbędny przez te lata?
   • AWIK
    15.01.2018 10:02
    Czy Ty, Stefanie1 jesteś katolikiem?
    • Stefan1
     15.01.2018 16:02
     A w czym problem ? Że prawdy ukrywać nie zamierzam? Przecież to Gość Niedzielny bardzo często prawdę którą piszę ukrywa nie publikując. Chociażby o zakonnikach z Krakowa i udziale w tym j....... .....
     doceń 9
    • jureaz
     15.01.2018 19:59
     To jest taki pobożny inaczej, np. potrafi "żarliwie się modlić za upadek nazistów z PiS".
     doceń 2
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół