Nowy numer 24/2018 Archiwum

Witaj Karolino!

We wtorek 18 września o 18.30 uroczystą Mszą św. w katedrze rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Karoliny w diecezji opolskiej.

Relikwie bł. Karoliny Kózkówny w procesji zostaną wniesione do katedry opolskiej wraz z dwumetrowym obrazem 16-letniej błogosławionej, namalowanym przez Bartka Karwata z Jełowej. – Na tę Mszę św., której będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja, zapraszamy delegacje z wszystkich parafii diecezji opolskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wspólnot ministranckich, Dzieci Maryi, ruchów i stowarzyszeń religijnych. Zapraszamy także młodych małżonków – zachęca ks. Helmut Piechota, koordynator peregrynacji.

Zbiórka pocztów sztandarowych o 18.00 na placu katedralnym.

Po Mszy św. zaplanowano w katedrze spektakl muzyczny o bł. Karolinie, a także świadectwa członków Ruchu Czystych Serc. Uroczystości zakończy przekazanie relikwii i obrazu do przedstawicielom parafii św. Jadwigi Śląskiej w Bierdzanach. W dekanacie Zagwiździe, o którego należy wspólnota parafialna z Bierdzan, relikwie bł. Karoliny będą gościć do 4 listopada, nawiedzając kolejno Stare Budkowice, Tuły, Ligotę Turawską, Murów, Dąbrówkę Dolną, Zagwiździe, Zawiść, Fałkowice, Pokój, Węgry-Osowiec, Jełową.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma