Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przed rozpoczęciem seminarium

38 mężczyzn pod koniec września rozpoczyna formację w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu.

Wcześniej pod opieką moderatorów seminaryjnych kandydaci przeżywają tzw.  okres propedeutyczny. Najpierw mieszkali w Rudach, poznając z bliska diecezję gliwicką,  następnie przenieśli się do Nysy, by poznać rzeczywistość diecezji opolskiej.

- Okres spędzony razem przed rozpoczęciem właściwego roku formacyjnego, to czas budowania życia wspólnotowego. Kandydaci poznają się wzajemnie, dzięki czemu do seminarium przyjadą już jako grupa – wyjaśnia ks. Jerzy Krawczyk, ojciec duchowny. Na zakończenie okresu przygotowawczego biskup opolski Andrzej Czaja poprowadzi dla kandydatów 3-dniowe rekolekcje w Nysie, po których czeka ich krótki czas w domach rodzinnych. Do seminarium w Opolu przyjadą 28 września, by razem z klerykami wyższych lat rozpocząć rok formacyjno-akademicki.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma