Nowy numer 33/2018 Archiwum

Formują liderów środowiska wiejskiego

Ks. Hubert Janowski, diecezjalny duszpasterz rolników, zachęca do podjęcia nauki na Diecezjalnym Katolickim Uniwersytecie Ludności Wiejskiej. Zapisy już trwają.

W tym roku Diecezjalny Uniwersytet Ludności Wiejskiej obchodzi 20-lecie działalności. Inaugurację nowego roku zaplanowano na sobotę 10 listopada w Opolu-Gosławicach. – Nauka trwa trzy zimowe semestry, a zajęcia odbywają się od listopada do marca co sobotę od 9.30 do 15.30 – informuje ks. Hubert Janowski, diecezjalny duszpasterz rolników. – Dawniej uczyliśmy się dla stopni i świadectw, teraz czas zainwestować w siebie i w swoje otoczenie. Nigdy nie jest za późno, by poszerzać swoje horyzonty myślowe – zachęca ks. Janowski.

Proponowane zajęcia pozwalają pogłębić wiedzę w zakresie historii Kościoła na Śląsku i w Polsce, ewangelizacji środowiska, rolnictwa, ogrodnictwa, marketingu czy twórczości i kultury ludowej. Prowadzone są również zajęcia z zakresu edukacji samorządowej, istnieje możliwość nauki języka niemieckiego. Studiowanie daje również okazję do nawiązywania nowych przyjaźni i dzielenia się doświadczeniami.

– Studentem uniwersytetu może zostać każdy mieszkaniec wioski i małego miasta, bez względu na wiek i wykształcenie. Ważna jest chęć poszerzania wiedzy – wyjaśnia ks. Janowski. – Potrzebujemy dzisiaj dobrych liderów, animatorów, sołtysów, wójtów i burmistrzów, którzy będą chcieli i będą potrafili zrobić coś dla swojego otoczenia, porwać innych do działania – zachęca duszpasterz rolników.

Diecezjalny Uniwersytet Ludności Wiejskiej mieści się w Opolu-Gosławicach przy parafii Wniebowzięcia NMP. Zgłoszenia przyjmuje ks. Hubert Janowski (ul. Wiejska 101, 45-240 Opole, tel. 77 402 79 35).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma