Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czepialstwo

Prostowanie przeinaczeń i fałszów zawartych w artykule wiedeńskiej korespondentki opolskiej gazety zajęłoby zbyt wiele miejsca.

Zrobię coś czego sam bardzo nie lubię – przyczepię się do innego medium.

Niedawno jedna z opolskich gazet opublikowała relację z obchodów rocznicy odsieczy wiedeńskiej na historycznym wzgórzu Kahlenberg. Artykuł zaczyna się tak: „Obchody (…) zdominowali działacze na rzecz ukoronowania Chrystusa na króla Polski”. Tak się miło złożyło, że właśnie wróciłem z Wiednia.

Traf chciał, że spotkałem się tam z organizatorką tych obchodów - Zofią Beklen, prezeską Wiener-Krakauer Kultur – Gesellschaft  oraz innymi Polakami mieszkającymi w Wiedniu. Nie kryli zdumienia „opolskim” artykułem, który do nich oczywiście szybko dotarł. Prostowanie przeinaczeń i fałszów zawartych w artykule wiedeńskiej korespondentki opolskiej gazety zajęłoby zbyt wiele miejsca. Pozostanę więc tylko przy wprowadzającym stwierdzeniu, iż zwolennicy ks. Natanka zdominowali obchody wiedeńskie. Na zdjęciu załączonym do artykułu widać cztery postaci w czerwonych płaszczach –  są to właśnie owi „działacze na rzecz.”. W uroczystościach na Kahlenbergu wzięło udział ok. 5 tysięcy Polaków i Austriaków.

Artykuł roi się od złośliwości, ale dziennikarzom wolno być złośliwym. Przykre jest to, że dziennikarka - ze znanym nazwiskiem i osiągnięciami zawodowymi - aż tak rażąco mija się z faktami, by podeprzeć własną tezę o dominacji "natankowców" na Kahlenbergu  i wykrzywić obraz obchodów 329. rocznicy zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL