Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncert organowy na 75 lat kościoła

W niedzielę 30 września o 19.00 w kościele św. Michała w Opolu-Półwsi będzie koncertował Bartosz Patryk Rzyman.

Koncert będzie zamykał uroczystości jubileuszowe zorganizowane z okazji 75. rocznicy konsekracji kościoła parafialnego. W sobotę 29 września, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Michała, do parafii przyjedzie bp Jan Bagiński, który wygłosi okolicznościowe słowo pasterskie. Natomiast główne uroczystości zaplanowano w niedzielę. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11, a wieczorem o godz. 19 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Bartosza Rzymana z Wrocławia.

W programie koncertu, który poprowadzi Maria Ewa Syska, znalazły się m.in. Chorał oraz Canzona R. Twardowskiego, „Ach Herr, mich armen Sünder” D. Buxtehuda, „Vater unser im Himmelreich” J.S. Bacha, czy preludia na tematy katolickich pieśni kościelnych M. Sawy.

Kościół w Półwsi został wybudowanych w latach 1936-1937 staraniem ks. prałata Józefa Kubisa, proboszcza parafii katedralnej. Zaprojektował go architekt Anton Makros, a ziemię na budowę świątyni i probostwa podarowali gospodarze Paul Kandziora i Franz Kolosa.

26 września 1937 roku kościół św. Michała został konsekrowany przez kard. Adolfa Bertrama, a pierwszym proboszczem nowo utworzonej parafii został ks. Wilhelm Gorlich.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma