Nowy numer 47/2020 Archiwum

Będzie pracował w Peru

W Oleśnie, w niedzielny wieczór 30 września, odbyło się posłanie misyjne ks. Dariusza Flaka.

Bp Andrzej Czaja poświęcił i wręczył ks. Dariuszowi Flakowi krzyż misyjny podczas Mszy św. w kościele Bożego Ciała. W uroczystości uczestniczyła rodzina misjonarza, jego przyjaciele oraz wielu kapłanów, wśród nich bp Jan Wieczorek z Gliwic, ks. Janusz Paciorek – dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, ks. Stanisław Klein i ks. Alojzy Piechota, którzy odpowiadają za sprawy misyjne w diecezji opolskiej, a także ks. Jan Piechoczek, który był proboszczem w pierwszej parafii, w której duszpasterzował ks. Dariusz – w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, i ks. Edmund Podzielny z parafii katedralnej, w której ks. Dariusz pracował do czasu rozpoczęcia przygotowań do wyjazdu na misje.

– Wszystko wyglądało na to, że dostaniesz parafię, ale Pan zawołał, tyś odpowiedział – zwrócił się do księdza Dariusza bp Andrzej Czaja, który w homilii zaznaczał: – Odpowiedzialne czerpanie z Bożych darów wzywa nas do tego, byśmy się tymi darami dzielili z innymi. Potrzebujemy obudzenia w sobie zapału misyjnego. Trzeba nam obudzić w sobie święty niepokój o zbawienie domowników, przyjaciół. Nie możemy spokojnie spać, gdy najbliżsi pogubili się na ścieżkach życia.

Ks. Dariusz Flak będzie pracował w Peru. – Potrzeby na całym świecie są ogromne. Serc głodnych Boga na świecie jest mnóstwo, o czym świadczą dziesiątki próśb, kierowanych do Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, od biskupów z całego świata o kapłanów, siostry zakonne i misjonarzy świeckich – mówił ks. Janusz Paciorek, dziękując bp. Andrzejowi Czai za to, że posyła księży na misje.

Na zakończenie Eucharystii życzenia nowemu misjonarzowi składali przedstawiciele oleskiej Rady Parafialnej, a także koledzy z technikum wraz z wychowawcą. W oprawę liturgiczną Mszy św. się włączył się zespół Siódma Trąba Baranka ze Sławięcic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama