Nowy numer 48/2020 Archiwum

Autografy dla kościoła

Koszulki z podpisami C. Ronaldo i Kuby Błaszczykowskiego będą licytowane na koncercie „Audiofeels”!

17 października w auli WT UO (ul. Drzymały 1a ) o godz. 20 rozpocznie się charytatywny koncert na „dobry początek” roku akademickiego. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na budowę kościoła św. Karola Boromeusza na opolskim osiedlu Chabry.

– Dodatkową atrakcją koncertu będzie licytacja dwóch koszulek z wyjątkowymi autografami. Jedna to koszulka Realu Madryt z nr 7 czyli Cristiano Ronaldo z jego podpisem, który złożył w czasie Euro 2012. Drugą jest koszulka Kuby Błaszczykowskiego, w której grał w meczu Borussi Dortmund z Borussią Moenchengladbach (29 września). Kuba w tym meczu grał znakomicie, strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty, więc myślę, że będzie to dodatkową zachętą dla licytujących – mówi ks. Jerzy Kostorz, kapelan sportowców i pracownik naukowy Wydziału Teologicznego UO, który wspólnie z DA Resurrexit organizuje koncert „Audiofeels”.

Koszulka Błaszczykowskiego jest już w rękach ks. Kostorza. – Opole wkrótce będzie Kubie jeszcze bliższe, bo w grudniu uruchamia tu swój biznes: kręgielnię, restaurację i kawiarnię przy ul. Oleskiej. To niedaleko kościoła na Chabrach, więc Kuba z tym większą przyjemnością podarował swoją koszulkę na ten dobry cel – podkreśla ks. Kostorz.

Cegiełki  uprawniające do wejścia na koncert (10 zł studenci, 15 zł – „niestudenci”) do nabycia w portierni Wydziału Teologicznego (ul. Drzymały 1a, Tel. 77 44 23 786) i w parafii św. Karola Boromeusza w Opolu (Chabry).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama