Nowy numer 48/2020 Archiwum

Seks przed ślubem? Zdecydowanie nie!

Młodzi zapraszają młodych na pierwsze powakacyjne spotkanie Ruchu Czystych Serc w Opolu.

– Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami powiedzieć „tak” prawdziwej miłości. Zachęcamy osoby, które spotykały się z nami w ubiegłym roku, a przede wszystkim osoby, które chciałyby przyjść po raz pierwszy – zapraszają animatorzy opolskiej wspólnoty Marek, Asia, Wojtek, Justyna, Daniel i Andrzej. – Pierwsze spotkanie poświęcimy na zapoznanie się z Ruchem Czystych Serc i przedstawienie, dlaczego jest to propozycja dla każdego z nas – zachęcają.

Prasa młodzieżowa skupia się na tematach związanych z przygotowaniem do udanego współżycia seksualnego, pomijając temat małżeństwa – zwłaszcza sakramentalnego. Ruch Czystych Serc daje młodym ludziom miejsce, gdzie spotykają się z rówieśnikami, dla których zachowanie czystości jest ważne.

Świadectwa członków opolskiej wspólnoty można było usłyszeć m.in. podczas uroczystości rozpoczynających peregrynację relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc. – Gdy po 5 latach związku dziewczyna, której chciałem się oświadczyć, zerwała ze mną, zacząłem żyć od dyskoteki do dyskoteki. Bez alkoholu nie potrafiłem się bawić, wpadłem w nałóg pornografii. Nie byłem szczęśliwy, nie lubiłem swojego życia. Pewnego dnia obejrzałem na youtubie filmik „List do Pana Boga”. Sam też napisałem taki list, w którym za wszystko przeprosiłem. Na stronie czasopisma „Miłujcie się!” znalazłem informacje o Ruchu Czystych Serc, a udział w rekolekcjach pozwolił mi zacząć od nowa. Pan Jezus dał mi drugą szansę – opowiadał Michał, podkreślając, że każdemu Pan Jezus daje szansę. – Spotkałem dziewczynę, z którą razem chcemy zachować czystość do ślubu. Płyniemy pod prąd. I nawet jeśli wszyscy wokoło mówią nam, że przed ślubem trzeba współżyć, trzeba się wypróbować, to moja dziewczyna odpowiada, że tylko dezodoranty się próbuje – mówił, zaznaczając, że wytrwanie w czystości nie jest łatwe, ale warto.

Pierwsze powakacyjne spotkanie opolskiej grupy Ruchu Czystych Serc, której duszpasterzem jest ks. Eugeniusz Ploch, odbędzie się już w piątek 5 października o 17.30 w salach Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit (ul. Drzymały 1a, Opole). Salki mieszczą się pod kościołem seminaryjno-akademickim. Informacje o kolejnych spotkaniach będzie można znaleźć na stronie: www.rcs.org.pl/opole.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama